Müslümanlar için birlik zamanı
YAŞAM / 6.12.2017 / Görüntülenme: 386

Halep'te abluka altında yaşayan savaş mağdurları için Karatay Belediyesi, AK Parti Karatay İlçe Teşkilatı, Karatay Ziraat Odası ve Kızılay'ın iş birliği ile başlatılan kampanya sona erdi. Temel ihtiyaç malzemelerinden oluşan tardım TIR’ları, Mevlana Kültür Merkezi önünden dualarla Suriye’ye uğurlandı.

“İnsanlığın öldüğü yerde kardeşliği yaşatıyoruz” diyen AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç, “Dünyanın kaderine terk ettiği bu manzaraya sessiz ve duyarsız kalamazdık. Bundan önce Bosna, Çeçenistan ve Filistin'de yardımlarını esirgemeyen, zalimin-zulmün karşısında yer alan bugün de Suriyeli kardeşlerimizin acısını paylaşan Konyalı hemşehrilerimize çok teşekkür ediyoruz. Hayırseverlerimizin desteğiyle Suriyeli kardeşlerimize soba, battaniye, kıyafet, ayakkabı, un ve gıda malzemeleri gönderiyoruz. Kampanyaya destek olan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

MÜSLÜMANLAR BİRLEŞMELİ

Konuşmasına gençlik kollarının geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği giysi kumbarası çalışmasını hatırlatarak başlayan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli ise, “Bir insanın neye ihtiyacı varsa bu TIR’larımızın içinde mevcut. Bir kez daha vurgulamak istiyorum. Bulunduğumuz bu siyasi coğrafyada Müslümanların birlik zamanıdır" dedi. Konuşmaların ardından yardımları taşıyan TIR’lar, dualar eşliğinde Halep'e gönderilmek üzere uğurlandı. 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.