Bir yılda 2600 nikah kıyıldı
MAGAZİN / 6.12.2017 / Görüntülenme: 552

Merkez Meram ilçesinde 2016 yılı, nikah işlemlerinin yoğun olduğu bir yıl olarak değerlendirildi. Konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada geçtiğimiz yıl evlenmek için başvuru yapan 2 bin 824 çiftin müracaatının kabul edilerek sağlık raporu için aile hekimlerine yönlendirildiği bildirildi. Açıklamada evlenmelerinde sakınca görülmeyen 2 bin 658 çiftin ise nikahlarının kıyıldığı kaydedildi.

Önceki yıla göre evlenme başvuru sayısında artış görüldüğüne vurgu yapılan açıklamada, 56’sı Suriye, 18’i Fas, 6’sı Irak, 5’i Almanya, 5’i Azerbaycan olmak üzere; Avusturya, Özbekistan, Rusya, Afganistan, Bulgaristan, Etiyopya, Kazakistan, Kırgızistan, Ukrayna, Japonya, Çin Halk Cumhuriyeti gibi ülkelerin vatandaşı olan toplam 115 yabancı uyruklu kişinin mutluluğa ilk adımlarını Meram’da attığı kaydedildi.

Açıklamada ayrıca Meram ilçesinde ikamet eden; fakat nikah törenlerini başka il veya ilçelerde yapmak isteyen 38 çifte ise ‘Evlenme İzin Belgesi’ düzenlendiği, Meram Belediye Başkanı F. T.’nin de zaman zaman nikah merasimlerine katılarak çiftlerin mutluluklarına ortak olduğunun altı çizildi.

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.