Çiftçi sayımız artıyor
TÜRKİYE / 6.12.2017 / Görüntülenme: 365

Türkiye geneli Hayvancılık Kooperatifleri Birliği (HAYKOOP) eğitim semineri, Konya HAYKOOP Kooperatif Başkanlığı ev sahipliğinde Antalya’nın Kemer ilçesinde gerçekleştirildi. Seminere Hayvancılık Kooperatifleri Birliği (HAYKOOP) Kooperatif Başkanı Ahmet Ertürk, Türkiye Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü Ahmet Özkan, Kooperatif Başkanı Burhan Demirok, Konya HAYKOOP birlik başkanı Ramazan Koman ve tüm illerin kooperatif başkanları ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

HAYKOOP Başkanı Ahmet Ertürk toplantıda yaptığı konuşmada, ”Ülkemizde hayvancılık ve tarım alanlarında, köylerimizde çiftçilerimizin sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Hayvan yetiştiriciliği tarımsal üretimin ayrılmaz bir parçasıdır. Çünkü hayvansal üretim, bitkisel tarımdan elde edilen ürünlerle sağlamaktadır. Topraklarımızın daha verimli bir şekilde kullanılması için çiftçilerimizin rahatının artırılması, hayvansal üretimin artırılmasına bağlıdır. Gerçekleştirdiğimiz seminerde ise bu konuda çiftçilerimize yapılabilecek destekler ve sorunlara çözüm sağlanabilmesi için değerlendirilmelerde bulunacağız” dedi.

Et ve süt ürünlerinin halk sağlığı adına hijyenik ortamlarda yapılmasının önemine değinen Et ve süt ürünleri kurumu Genel Müdürü Ahmet Özkan, 2017 yılında süt fiyatlarında artış olacağını, önümüzdeki günlerde konu ile ilgili net açıklamaların yapılacağını belirtti.

Seminere ev sahipliği yapan Konya HAYKOOP Birlik Başkanı Ramazan Koman ise; “Üretimde yeniliklere ve her şeyin en iyisine layık olduğunu düşündüğüm çiftçilerimize, Tarım ve Hayvancılıkta geçen yıllarda olduğu gibi bu yılda desteğimizi eksik etmeyeceğiz” dedi. 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.