Şölene Hakalmaz noktayı koydu
MAGAZİN / 7.8.2017 / Görüntülenme: 258

Konya’nın Seydişehir İlçesi’nde İlçe belediyesi tarafından düzenlenen Kalkınma Şöleni sona erdi. 1-6 Ağustos tarihleri arasında Kuğulu Park'ta gerçekleştirilen şölende, yarışmalar, tanıtımlar, yağlı güreşlerin yanı sıra TRT Radyo Sanatçısı Hakan Yılmaz'ın sunuculuğu yaptığı Resul Dindar, Oğuz Yılmaz, Coşkun Sabah, Buray, Kutsi, Orhan Hakalmaz gibi ünlü sanatçıların sahne aldığı konserler yer aldı.

Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Harun Tüfekci, Kaymakam Aydın Erdoğan, Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, İlçe Belediye Başkanları, İlçe Protokol üyeleri, STK Başkanları, Belediye Meclis Üyeleri, Muhtarlar ve binlerce vatandaşın katıldığı şölenin son günü, karpuz yarışmasında ile başladı. 25 karpuz yetiştiricinin katıldığı ve jüri üyelerinin birinciyi seçmekte zorlandığı karpuz yarışmasında ilk üç sırayı, Kumlucalı (Bağra) karpuz yetiştiricileri aldı. Yarışmanın birincisi Ahmet Öztürk oluren Yunus Ünüvar ikinci, Mücahit Harmancı ise üçüncü oldu.

Şölene katkı sağlayan sponsorlara protokol üyeleri tarafından takdim edilen plaketlerin ardından kısa bir konuşma yapan İlçe Belediye Başkanı Mehmet Tutal, şölene iştirak eden ilçe halkına teşekkür etti. Konuşmasında başkanlığının 3, 5 yıllık diliminde yapılan hizmetleri de anlatan Tutal, “Maddi çalışmalarımızda Seydişehir'de tarih yazdığımız noktasında iddialıyız. Ancak son zamanlarda belediyecilik artık sosyal belediyeciliğe döndü. Bu noktada gene sizlerle beraber ilkleri yaşıyoruz. Yaptığımız program Seydişehir tarihinde bir ilk. Siz bunları hak ediyorsunuz. İnşaallah bundan sonra da beraberce daha güzel hizmetleri yapmış olacağız” dedi. 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.