Gençay ‘Kibir’ ile dönüş yaptı
MAGAZİN / 11.8.2017 / Görüntülenme: 374

1995 yılında müzik hayatına Bülent Ersoy, Seda Sayan, Adnan Şenses, Selami Şahin, Muazzez Ersoy ve Hüner Coşkuner gibi birçok ünlü isimle çalışarak başlayan Konyalı Sanatçı Deniz Gençay, güçlü sesiyle kısa zamanda dikkatleri üzerine çekmeyi başarırken, müzik dünyasına " kibir" isimli düet şarkısıyla iddialı bir dönüş yaptı. Konyalı ses sanatçısı Deniz Gençay, 2011 de yaptığı "tam kıvamında " isimli 3. çalışmasından sonra uzun süren sessizliğini digital platformlarda yer alan  yeni bir single ile bozdu.

2003 yılında ilk albümü “Bölüştük Aşkı” ile müzik dünyasına merhaba diyen ve 2009’da “Âşıksan Gel”, 2011’de ise “Tam Kıvamında” albümleri yayınladı. Uzun bir aradan sonra “Aşk Bir Ateş” isimli single çalışması ile yeniden sevenleriyle buluşuyor olmanın heyecanını yaşayan Deniz Gençay, bugünlere kendi emeğiyle geldiğini ve Yaklaşık 2 bin 500 şarkıyı ezbere bildiğini sahnede repertuar defterinden yardım almadan okuyabildiğini söylüyor. Ayrıca Çince, Japonca, İngilizce, Almanca, Hintce, Arapça ve Azerice dillerinde de şarkılar söyleyebiliyor. "Benim kendimi yenilememin en büyük sebebi; başkasıyla değil kendimle yarış halinde olmamdır. Maalesef ünlülerden parmakla gösterebileceğimiz birkaç isim dışında hiçbir ünlü yeni çıkan başarılı seslere destek vermiyorlar. Ben bu konuda çok şanslıyım. İdolüm Muazzez Ersoy’dan çok destek gördüm. Emek veren doğru çizgide ilerleyen genç solistlere destek verilmeli" dedi.

Sanatçı Gençay; "Konyalı hemşehrilerim müzik hayatım boyunca bana her zaman destek olduklar. Çünkü facebooktan izlenmem bugün itibariyle 3.650.000 ulaştı. You Tube’ta da hızla izlenme sayısı artıyor. Tüm sevenlerime ve dinleyicilerime minnettarım” ifadelerini kullandı.

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.