Sosyal belediyecilikte bizde varız
YAŞAM / 21.8.2017 / Görüntülenme: 193

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli konu ile ilgili yaptığı açıklamada, sosyal belediyeciliğin tanımına değindi. İhtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarını gidermeyi görev benimseyerek bunu halka ve hakka hizmet olarak benimsediklerini belirten Başkan Hançerli, “İhtiyaç sahibi sıfatı sadece maddi ihtiyaç anlamına gelmez. Manevi olarak da ihtiyaç anlamını taşır. Barınma ihtiyacı olan dul ve yetimler için ihtiyaç şefkat evlerimizdir. Arkadaşları ile nezih bir ortamda sohbet etmek isteyen emeklilerimiz için 19 adet emekli konağı inşa ettik. Şefkat Evlerimizde 96 dairede ikamet eden 80 ailemiz, Karatay Ailesi’nin üyeleridir. Onlarla iftarlarda aynı sofrada oruç açıp dualara birlikte amin deriz. Çocuklara bayramlık aldığımızda yüzlerindeki gülümseme bizi de mutlu eder. Aşevimizde her gün 2 öğün 4 çeşit yemek verilir. Yemek almaya gelecek imkanı olmayan ailelerimize yemeği ekiplerimiz götürür. Komşumuzun tok olduğunu bilince bizde rahatça uyuruz. Evi yanan ailelerimizin evlerinin onarımı mümkünse onarırız; değilse yeniden inşa ederiz. Belediyecilik sadece istatistiklere, rakamlara sığdırılamayacak bir anlam taşır” diye görüş belirtti.

“Hazreti Mevlana’nın meftun olduğu diyara hizmet ederken dua alabiliyor muyuz? En önemlisi budur” diyen Hançerli, açıklamasında; “Bir askerimizin ailesi belediyemizden asker maaşı aldığında, o bizim için dua eder; biz de vatanı gözünü kırpmadan bekleyen bir oğul yetiştirip vatan hizmetine eline kına yakarak gönderdiğinden onun için dua ederiz” ifadelerini kullandı. 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.