Bozkırlılar şölende buluştu
YAŞAM / 24.8.2017 / Görüntülenme: 195

Bozkır Belediyesinin geleneksel hale getirerek bu yıl üçüncüsünü düzenlediği sünnet şöleninde, daha önceden Bozkır Devlet Hastanesinde sünneti gerçekleştirilen 84 çocuğun düğünleri yapıldı. Programdaki konuşmasına 84 çocuğu tebrik ederek başlayan Bozkır Belediye Başkanı İbrahim Gün, 3 yılda toplamda 284 çocuğun sünnetine vesile olduklarını belirerek, “Bu günün küçükleri yarının büyükleri karşımızda ve erkekliğe ilk adımlarında yanlarındayız. İnşallah bu çocuklarımızın yarın mürüvvetlerinde de yanlarında olacağız. Her yıl olduğu gibi bu yıl da sünnet olan çocuklarımıza bisiklet ve sünnet kıyafetleri hediye ettik. Bu bir hayır işidir. Bu tür organizasyonları yatırım belediyeciliğinden daha çok önemsiyoruz. Bu gün yaptığımız organizasyon belki de yaptığımız en önemli hizmetlerden bir tanesidir” diye konuştu.

Bu tür organizasyonların birlikteliğe ve beraber olmaya vesile olduğuna dikkat çeken Bozkır Kaymakamı Emre Öztürk de konuşmasında; “Çocuklarımızın mutluluğu gözlerinden okunuyor. İnşallah bu çocuklarımız vatanımıza ve milletimize hayırlı birer evlat olacak” ifadelerini kullandı. Peygamber efendimizin sünnetinin uygun bir şekilde yerine getirildiğin vurgulayan Ak Parti Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta ise, programda emeği geçen herkese teşekkür etti.

Sanayi Ticaret Enerji Tabii Kaynaklar Komisyonu Başkanı Ak Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız da konuşmasında şunları söyledi, “Bozkır her zaman farklıdır. Bozkır yaşanılası bir sevdadır. Bozkır’ın havasını teneffüs etmek, suyunu içmek çok güzel, muhabbetini yüreğinde hissetmek çok güzel. Bu gün de bu anlardan birini yaşıyoruz. Bu gün buradayız çocuklarımızın coşkusunu yaşıyoruz. Bizleri çocukların bu coşkusuna ortak eden, bu programın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyor, sünnet olan çocuklarımızı tebrik ediyorum.”

Program hediye ve plaket takdimi ile sona erdi

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.