Ereğli’de rekor denemesi
SAĞLIK / 24.8.2017 / Görüntülenme: 232

Konya’nın Ereğli İlçesi’nde açılan Tarım-Hayvancılık Fuarı ve Kültür, Sanat Festivali, tüm hızıyla sürüyor. Türkiye genelinden 100’den fazla firmanın katıldığı festivalde Ereğliler bir rekora imza atmak istiyor. 26.08.2017 Cumartesi günü saat 20.00’de gerçekleştirilecek organizasyonda binlerce Ereğlili aynı anda süt içecek.

Konuyla ilgili yaptığı açıklamada amaçlarının süt’ün sağlıklı yaşam için önemine dikkat çekmek olduğunu belirten Ereğli Belediye Başkanı Özkan Özgüven: “Süt; kemikleri geliştirir, cildi canlı tutar, beyne enerji sağlar, kolesterolü düşürür, kalp-damar, bağırsak ve solunum rahatsızlıklarında en etkili ilaçtır. Bu bağlamda bu kadar değerli ve sağlıklı bir ürünün en çok üretildiği yer olmak Ereğli’miz için gurur kaynağıdır. Sütün başkenti olan şehrimizin bu değerini en iyi şekilde korumalıyız. Belediye olarak düzenlediğimiz Tarım-Hayvancılık Fuarı ve Kültür, Sanat Festivalimizde süte yer vermemek olmazdı. 4 gün sürecek programların son gününde Ferhat Göçer konseri öncesinde dev bir süt içme organizasyonu düzenliyoruz. Noter huzurunda binlerce hemşehrimizin aynı anda süt içeceği, sütün başkentine yakışan bu programımıza tüm halkımızı bekliyorum” dedi.

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.