Hançerli, hapishane duvarlarını yıktık!
YAŞAM / 25.8.2017 / Görüntülenme: 273

Karatay Belediyesi ile Hollanda Konya Kültür ve Dayanışma Vakfı, onlarca engelinin yüzünü güldürdü. Önceden belirlen 81 engelli, Karatay Belediyesi Hizmet Binası önünde düzenlenen programda akülü araçlarına kavuştu

2004 yılında Karatay Belediyesi Başkanlığına Mehmet Hançerli’nin gelmesiyle engelliler için yeni bir dönemin başladığını ifade eden Türkiye Sakatlar Derneği Konya Şube Başkanı Ahmet Mıhçı, “Yıllardır evlerinden çıkmayan engelliler için parklar yapan, ihtiyaç sahiplerine akülü engelli araçları hediye eden, bizi asla yalnız bırakmayan Başkan Hançerli ile akülü engelli araçlarını ihtiyaç sahipleri için temin eden Hollanda Konya Kültür ve Dayanışma Vakfı’na teşekkür ederim” dedi.

Vakfın 2012 yılında Konya'nın değerlerini tanıtmak ve Konya'yı Hollanda da yaşatmak için kurulduğunu belirten Hollanda Konya Kültür ve Dayanışma Vakfı Başkanı İsmail Aktaş, 2016 yılında da 78 akülü engelli aracı ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldığını hatırlatarak; “Bu yıl 81 engellimizin daha yüzünü güldürdük. Araçların hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

“Hollanda’da yaşayıp gönülleri Türkiye’de çarpan Hollanda Konya Kültür ve Dayanışma Vakfı Başkanı İsmail Aktaş Bey’e ve Vakıf Yönetimine çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum” diyerek konuşmasına başlayan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli de şunları söyledi; “Evinden çıkamayan engelliler için evler birer cezaevine dönüşür. Bugün ihtiyaç sahibi engellilerimize hediye edilen 81 adet akülü engelli araç ile onların hapishaneleri yıkılmış oldu. Konuşmasında katılımcılarla yaşadığı bir anısını da paylaşan Başkan Haençerli; “Belediyeciliğin böyle güzel yanları var. Elbette asfalt yapılacak, elbette fiziki belediyeciliğin gereklilikleri yerine getirilecek ama sosyal belediyecilik çalışmalarımız da hız kesmeyecek. Sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini ülkemizde hayata geçiren AK Parti Hükümetimizdir, AK Partili Belediyelerimizdir. Hollanda Konya Kültür ve Dayanışma Vakfı Başkanı İsmail Aktaş Bey’e Vakıf Yönetimine ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından 81 adet akülü engelli aracı programa katılan protokol tarafından sahiplerine teslim edildi.

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.