İnsanımız yeter ki inansın
YAŞAM / 26.8.2017 / Görüntülenme: 194

Ermenek Belediyesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ), Ahmet ve Nezahat Keleşoğlu Vakfı tarafından düzenlenen “Dr. Ahmet Keleşoğlu’nu Anma Paneli Ermenek’te gerçekleştirildi.

Ahmet ve Nezahat Keleşoğlu Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Sonay Gürgen yaptığı konuşmasında Ahmet Keleşoğlu’nun başarılı ve hayra adanmış bir ömür geçirdiğinin altını çizdi. Bugüne kadar yapılan çalışmalara da değinen Gürgen; “Bu yapılan hayırlarımız ilerleyen dönemlerde de devam edecek. Konya’da NEÜ İlahiyat Fakültesine, Bakanlar Kurulu Kararı ile Ahmet Keleşoğlu’nun adı verildi. İnşallah buralardaki bütün öğrenciler arzu ettikleri gibi bir eğitim alacaklar.”

Ahmet Keleşoğlu deyince vefanın akla geldiğini ifade eden Ermenek Belediye Başkanı Uğur Sözkesen ise “Ahmet Keleşoğlu amcamıza projelerimizi aktardığımızda, Ermenek’in konaklama sorununu çözdü, camiler, kültür merkezleri, Kur’an Kursu ile birlikte önemli hizmetler yaptırdı. Keleşoğlu’nun manevi havası Ermenek’in üzerinde dolaşıyor diye düşünüyorum” diye konuştu.

VEFA GÖSTERENLER VEFA GÖRÜRLER

Konuşmasına “Kendisi beyefendi bir insandı, gönül insanıydı” diye başlayan Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker de; “Osmanlı bakiyesi genç bir Cumhuriyet’in kuruluşunda 1920’liler diye tanımlayabileceğim o isimler bu devletin kuruluşunda büyük emek verdiler. Onlardan birisi de Ahmet Keleşoğlu’ydu. O dönemde 4 yıl askerlik yapılırdı. Onların bu vatan için yaptıkları sadece askerlik değil, bu Cumhuriyet’in gelişmesi, refah seviyesinin yükselmesi için de tasarruflu bir şekilde çalışarak, gayret ederek, kümelenmeler oluşturarak, sürdürülebilir bir ekonomiye katkı verdiler. Tabii onlardan devraldığımız bu bayrağı şimdi bizler yürütmeye çalışıyoruz. Gerek bürokraside, gerek akademik camiada, bunun hep beraber birbirimize destek vererek bu ülke ve insanlık için gayret göstermemiz gerekiyor. Ahmet Keleşoğlu hayırlarıyla bir yol açtı ve buradan gelecek olan kazancı önemsedi. Allah gani gani rahmet eylesin” şeklinde görüş belirtti.

İNSANIMIZ YETERKİ İNANSIN

“Bizim insanımızın inandığı zaman yapamayacağı hiç bir şey yoktur” diyen Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’da konuşmasında; “Ahmet Keleşoğlu, bunu başarmıştır. Sadece kendisi için değil bu ülkenin insanları için çok çalışmıştır. Binlerce insanın evine ekmek götürmesine imkân sağlamıştır. Bu da kolay bir yol değil. Ermenek gibi bir yerden çıkıp Türkiye’nin en önemli iş adamlarından biri haline geleceksiniz. Bizim insanımız bunu başarıyor” ifadelerini kullandı.

Açılış programının ardından Panele geçildi.

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.