O proje Bakanlıkça kabul gördü
YEREL / 11.10.2017 / Görüntülenme: 244

Ereğli Belediye’sinin girişimleri ve destekleriyle kurulan Kadın Girişimciler Deneği’nin ‘Hayata Tutunan Eller’ adlı projesi TC. İçişleri Bakanlığı Dernekler Daire Başkanlığı tarafından kabul gördü ve protokol imzalandı.

Kadınların da aile ekonomisine katkı bulunması için yola çıktıklarını belirten Ereğli Belediye Başkanı Özkan Özgüven; “Kadınlarımızın toplumda yeri çok önemlidir. Tarih boyunca Türk kadınları birçok önemli misyonlar yüklenmiştir. Her zaman değerli işler çıkaran kadınlarımız eşlerinin de bu anlamda yükünü hafifletmiş ve başarılı olmalarına olanak sağlamışlardır. Kadınlarımızın istihdamını artırma, girişimcilik ve liderlik vasıflarını ön plana çıkarmak amacıyla Kadın Girişimciler Derneği’mizin kurulmasına öncülük ettik. Bu konuda derneğin hazırladığı proje İçişleri Bakanlığı’mızın onayını alarak 54 Bin Türk Lirası hibe almaya hak kazanmıştır. Bu sayede kadınlarımızın girişimcilik kapasitelerinin artmasının yanı sıra liderlik vasıfları ön plana çıkacak. Bu da kadınlarımızın aile ekonomisine katkıda bulunabilmelerini sağlayacak hatta iş kurmak için özgüven kazandırarak yanlarında işçi çalıştırarak istihdama katkı sunabileceklerdir. Üç yıldır faaliyetini sürdüren derneğimizin hazırlamış olduğu projede emeği olan herkesi tebrik ediyorum” dedi.

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.