Muhtarlara anlamlı hediye
YEREL / 20.10.2017 / Görüntülenme: 199

 

Selçuklu Belediyesi tarafından Dumlupınar Mahallesine kazandırılan Dumlupınar Sosyal Tesisi ve Selçuklu Muhtarlar Derneği düzenlenen törenle açıldı.

Konuşmasına "Selçuklu Muhtarlar Derneğimiz bir araya gelebilecekleri, sohbet edebilecekleri, toplantı yapabilecekleri, bir bina ihtiyacı olduğunu ilettiler. Onlarla yapılan istişare sonucunda bu inşaata başlandı. Elhamdülillah kazasız belasız tamamlandı” diye başlayan Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Aslında biz bahara açmayı planlıyorduk ama bugün muhtarlar günü olması nedeniyle birkaç etkinlik düzenleniyor. Böyle güzel bir güne de rast gelmiş oldu. Hem muhtarlarımıza hem de mahalle halkımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum. 10. mahalle konağımız, sosyal tesisimiz böylece açılmış oldu. Şuanda inşaatı devam eden tesislerle birlikte inşallah 2018 yılında 15'e ulaşacak tesislerimiz mahallelerimizin sosyal hayatının merkezi haline dönüşecek. Muhtarlarımıza ve mahalle halkına hayırlı olmasını temenni ediyorum" dedi.

Dünya Muhtarlar Gününü kutlayarak sözlerine başlayan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek te, “1197 muhtarımızla birlikte Konya’mızı geliştrmek için çalışıyoruz. Muhtarlarımıza bugüne kadar verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bu yıl 2. sini kutlanan 19 Ekim Muhtarlar Günü'nün açılışı yapılan Muhtarlar Derneği binası ile daha da anlamlı bir hale geldiğini ifade eden, Selçuklu Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Avcıoğlu da konuşmasında, “Değerli Başkanım Sayın Uğur İbrahim Altay çok büyük bir özveri ile bu binayı bu güzel güne yetiştirdi. Tüm muhtarlarımız adına Başkanımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardın açılış, programa katılan protokol üyeleri tarafından gerçekleştirildi. 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.