Biz eşkıya olarak görüyoruz
SAĞLIK / 21.10.2017 / Görüntülenme: 617

Konya Tabip Odası (KTO) Başkanı Seyit Karaca, 19 Ekim günü Dr. Ali Kemal Belviranlı Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ nde yaşanan vahim olayı, yazılı bir açıklama ile kınadı. 19 Ekim tarihinde hastanede görevli ebe Halime Gürkan acil servise gelen bir kadının sözlü ve fiziki şiddetine maruz kaldığını hatırlatan Seyit Karaca, Ebe Halime Gürkan’ nın darp edildiği ve raporlu olduğu halde hizmet vermekten çekilme hakkını kullanmadığını ve fedakarlık yaparak hizmet vermeye devam ettiğini söyledi.

“Bu asil davranışın hepimize örnek olmasını diliyorum diyen Karaca açıklamasında yetkililere seslendi; “Sağlık çalışanlarına uygulanan şiddet karşılıksız kalmamalı. Daha birkaç hafta öncesinde Iğdır’da görev yapan Dr. Serkan Yarımoğlu’nun uğradığı bıçaklı saldırıdan sonra yaptığımız basın toplantısında bu isteğimizi dile getirmiştik. Tekrar söylemek gerekirse bizler, hekimlere ve sağlık çalışanlarına zarar verenleri eşkıya olarak görüyoruz. Şehir eşkıyalarının yapmış olduğu tüm saldırıları kınıyor ve lanetliyoruz. Şehir magandalarına en kısa sürede bir çözüm bulunması ve caydırıcı cezalarla buna benzer vahim saldırıların bir daha olmayacak şekilde hayatımızdan çıkması isteğimiz ve önceliğimizdir. Hekimlerimize ve sağlık çalışanlarına karşı yapılan şiddete ve hayatın her alanında şiddetin her türlüsüne karşı olduğumuzu yineliyoruz. Çünkü bu da bir sosyal terördür. Terörün her türlüsünü lanetliyoruz. Bu konuda yeni bir tekrar olmadan yetkililere çözüm konusunda sesleniyoruz. Konya Tabip Odası Yönetim Kurulu olarak başta ebe Halime Gürkan’a ve tüm sağlık camiasına geçmiş olsun dileklerimizi sunarız.”

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.