Hastaların o sorunu çözüldü
SAĞLIK / 22.10.2017 / Görüntülenme: 273

Türkiye’de bir ilk olma özelliğini taşıyan Alzheimer Gündüz Yaşam Merkezi, Karatay Belediyesi tarafından 160 gün gibi çok kısa bir sürede tamamlanmış. Alzheimer hastalarının Yaşam Merkezine ulaştırılması görevini de üslenen Karatay Belediyesi, hastalara özel servis tahsis etti. Hastaları evlerinden alarak Gündüz Yaşam Merkezi’ne ulaştıran servis aracı, rehabilitasyon sonrası tekrar evlerine bırakıyor. Bu sayede hem hastalar hem de hasta yakınları için ulaşım sorun olmaktan çıkıyor.

Alzheimer hastalarının bakımının devamlı bir ilgi istediğini belirten Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, hasta yakını olmanın da büyük zorlukları olduğunu söyledi. Hastalığın ilerleyen dönemlerinde hastaların sürekli bakıma ihtiyaç duyduklarını, hasta yakınlarının da bu süreçte günlük yaşamlarını sürdürebilmeleri için desteğe ihtiyaç duyduklarını belirten Başkan Hançerli, Alzheimer Gündüz Yaşam Merkezi’nde hastaların uzmanlar tarafından rehabilite edilerek; boyama, hamur işi, el işi gibi sosyal aktivite çalışmaları ile de kaliteli vakit geçirmelerinin sağlandığını kaydetti. Yaşam Merkezi’nde düzenlenen eğitici programlar, seminerler ve toplantılar ile hasta yakınlarının da Alzheimer hastalığı hakkında bilgilendirildiğine dikkat çeken Hançerli, Belediyesi tarafından tahsis edilen minibüsün hastaların ulaşımında kullanıldığını söyledi.

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.