Konya dik duruş sergileyememiştir
SİYASET / 23.10.2017 / Görüntülenme: 307

Osmanlı Eğitim Derneği Genel Başkanı Ramazan Bademci AK Parti Konya İl başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Göreve gelmeleri halinde 2002 yılındaki teşkilat ruhunu geri kazandıracaklarını belirten Bademci’nin ilk mesajı gençlere oldu. Bademci; “Gençlerimizle beraber ortak projeler üreterek, ülkemize ve Konya’mıza faydalı olan bir teşkilat yapısını kurma arzusundayız. Konya halkına hizmete talibiz. Kimsenin adamı olmadan halkın menfaatlerini ön planda tutan bir teşkilat yapısı ile yeniden Bismillah demenin gayreti içerisinde olacağız” dedi.

15 Temmuz ve sonrasında yaşananlarıda değerlendiren Ramazan Bademci,

“Ülkemiz büyük bir felaketin eşiğinden önce Allah’ın sonrada bu yüce milletin sayesinde dönmüş ve tüm cihana Türk milletinin her bir ferdinin ‘Vatan’ı için can vermeye hazır gönüllü neferler olduğunu bir kez daha göstermiştir. Necip milletimizin bu davranışı dosta güven düşmana korku vermiştir.

Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dik duruşu ve kararlı tavrının vatan evlatlarına örnek teşkil etmesi ve bizlerinde bu yolda aynı kararlılıkla yürümesi gerektiğini bir kez daha hatırlatmıştır. Maalesef tüm teşkilatlar sayın Cumhurbaşkanımız bu dirayetli duruşunu sergileyememiş, onun çizmiş olduğu bu yolda yürüyememiştir.

Bunun bir örneği de Konya’mızda yaşanmıştır. Çünkü, 2002 yılındaki teşkilat ruhu kaybolmuş, metal yorgunluğu baş göstermiştir. İcraattan yoksun, halktan kopuk, millete değil kendi çevresine ve okyanus ötesine hizmet eden bir teşkilat ve belediyecilik ortaya çıkmıştır. Konya’mız maalesef kimsesiz kalmıştır. Gençler için hiçbir proje üretilememiş, açılışlarda ve yemek masalarında teşkilatçılık oyunu oynanmıştır. Fetö terör örgütü ile mücadelede yeterli kararlılık sergilenememiş, bu tutum Konya halkını partiye ve teşkilata küstürmüştür” diye görüş belirtti.

Açıklamasına; “Bizler küskün değil barışık, uyuyan değil çalışan ve çalıştıran, 2002 deki teşkilat ruhunu geri kazandıracak, gençlerimizle beraber ortak projeler üreterek ülkemize ve Konya’mıza faydalı olan bir teşkilat yapısına kavuşmak arzusundayız” ifadeleri ile devam eden Bademci, “Konya halkına hizmete talibiz. Kimsenin adamı olmadan halkın menfaatlerini ön planda tutan bir teşkilat yapısı ile yeniden Bismillah demenin gayreti içerisinde olacağız” ifadelerini kullandı

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.