AK Parti Konya İl Başkanı belli oldu
SİYASET / 24.10.2017 / Görüntülenme: 289

AK Parti Konya İl Başkanlığı'na Hasan Angı atandı. Angı’ya mazbatasını AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş verdi. Mustafa Ataş konuya ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı kısa açıklamada; “Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile yapılan istişareler sonucunda Konya İl Başkanlığı'na Hasan Angı atanmıştır. Konya’mıza ve Partimize hayırlara vesile olmasını temenni ederim" ifadelerini kullandı.

HASAN ANGI KİMDİR?

Hasan Angı, 11 Haziran 1959'da Konya'da doğdu. Uçak Yüksek Mühendisi ve Sanayici olan Angı, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Fakültesi Uçak Mühendisliği Bölümü'nü bitirdi.

Yüksek lisansını İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Uzay ve Havacılık dalında tamamladı. MÜSİAD Konya Şube Başkanı, Konya Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı, TOBB Genel Kurul Delegesi, TSE Genel Kurul Delegesi, Konya 2. ve 3. Organize Sanayi Bölgeleri Müteşebbis Heyet Başkanvekili ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptı.

AK Parti’den 22. Dönem Konya Milletvekili seçilen Angı, Orta düzeyde Almanca biliyor. Angı, evli ve 3 çocuk babası

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.