İdlib büyük oranda tamam sıra …
SİYASET / 24.10.2017 / Görüntülenme: 259

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu. Erdoğan, İdlib'deki operasyona ilişkin, "İdlib'deki operasyon büyük oranda neticelendi, önümüzde Afrin konumuz var. Daha önce ne dedik? Bir gece ansızın gelebiliriz, bir gece ansızın vurabiliriz" diye konuştu.

"Hala obez bir devlet yönetimine sahibiz" diyen Erdoğan, " Devletin büyük olması, güçlü olması farklıdır; obez olması, hantal olması, verimsiz olması daha farklıdır. Obezlikten devletimizi kurtarmanın şart olduğunu belirtmemiz gerek" çağrısında bulundu.

Müftülere nikah yetkisi veren tasarıya ilişkin tartışmayı değerlendiren Erdoğan, CHP'ye tepki göstererek, "Bu Meclis'e müftü olarak değil, tapu kadastro olarak gelse bir şey demezlerdi" diye konuştu.

ABD konsolosluk çalışanının tutuklanmasının ardından yaşanan gelişmeleri değerlendiren Erdoğan, "FETÖ ile irtibatı sebebiyle birisini gözaltına alıyorsunuz. Diplomatik dokunulmazlığı var diye telefonuna sahip çıkıyorlar. Böyle bir şey yok. Belki yutarlar diye buradan giriyorlar. Kime, neyi yutturuyorsunuz? Başkonsolosluktan çıkanla STK mensubu dedikleri Türkiye'nin Soros'u dedikleri kişinin bağlantıları çıkıyor ortaya" dedi.

ERKEN SEÇİM İDDİALARI

Erdoğan, TBMM'deki AK Parti Grup Toplantısı'nın ardından aralarında Habertürk TV'den Çimen Çetin'in de bulunduğu gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin erken seçim iddialarını hatırlatması üzerine Erdoğan, "İddiayı kim ileri sürüyorsa ispatla mükelleftir. Müddei iddiasını ispatla mükelleftir. Yok böyle bir şey. Bizden böyle bir şey duydunuz mu?" değerlendirmesini yaptı.

ANKARA'NIN YENİ BELEDİYE BAŞKANI KİM OLACAK?

İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığı için sürdürdükleri istişare toplantısının Ankara Büyükşehir Belediye başkanlığı için yapılıp yapılmayacağı sorusuna da Erdoğan, "Her zaman yaptığımız gibi." yanıtını verdi.

İLÇE BELEDİYE BAŞKANLARINDA DEĞİŞİM İDDİASI

Referandumda 'Hayır' oyunun çıktığı ilçe belediye başkanlıklarında bir değişim olup olmayacağı sorusu üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Gelişmelere göre atılacak adımlar ve kararlar vardır. Şu anda öyle bir şey yok ama olmaz diye bir şey de yok. Bütün mesele başarıya kilitlenme. Başarı için ne gerekiyorsa yaparız." diye konuştu.

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.