Akşener partinin ismini açıkladı
SİYASET / 25.10.2017 / Görüntülenme: 248

İyi Parti,  Meral Akşener öncülüğünde resmen kuruldu. Akşener, ilk olarak İçişleri Bakanlığı'na giderek yeni partinin kuruluş dilekçesini verdi. Akşener daha sonra Ankara Yenimahalle'deki Nazım Hikmet Kültür Merkezi'ne gelerek burada partinin kuruluşuna ilişkin konuşma yaptı. Akşener, "Şimdi yeni şeyler söyleme zamanıdır. Türkiye'nin büyük sorunlarını açacak gücü var. Milletimizin sağduyu ve kararlılığı var" dedi.

'BAŞBAKAN MERAL' SLOGANLARINI DÜZELTTİ

Akşener, salondan yükselene 'Başbakan Meral' sloganlarını düzelterek, "Başbakan değil değil, cumhurbaşkanı" dedi.

Meral Akşener, oy birliğiyle İyi Parti'nin Genel Başkanı seçildi.

Akşener'in konuşmasından satır başları:

Biz referandumda çalışırken Bursa'da bir şey vardı. Vallahi olacak, billahi olacak.

Değerli misafirler, öncelikle aranızda olmaktan duyduğum onuru 80 milyonla paylaşmak istiyorum. Mesele Türkiye ise çıkarız, yürürüz diyen kahraman dava arkadaşlarım. Siz kahramansınız. Tam 21 aydır mücadele ediyorsunuz. Siz iradelisiniz, inançlısınız.

Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları milli iradeyi esas almışlar savaşı bile TBMM ile yönetmişlerdir.

AK Parti başlangıç yılında başarılı da sayılırlar. Ancak 2007'den itibaren vizyonsuz güce dönüşmüştür. Bu salonu şereflendiren sizler, her birimiz ayrı ayrı düşmanca tavrın birebir muhatabı olduk. 

Devlet organizasyonundaki denge 2007 yılındaki cumhurbaşkanlığı seçimi ile gevşemiş, 2014 yılındaki cumhurbaşkanlığı seçimi ile tam olarak ortadan kalkmıştır. 16 Nisan referandumu, kirli referandum, 1946 seçimleri adeta tekrar sahnelenmiş yeni bir usul eklenmiştir. Toplumsal destek yetmezse yargıçlar tamamlar. YSK imdadınıza koşar.

Demokrasi tehdit altındadır. Postmodern milli şef dönemi başlamıştır ama sürdürülebilir değildir. Aziz milletim, bugün 25 Ekim 2017, bütün gözlemler şu sonucu gösteriyor; Türkiye yorgundur, millet yorgundur, devlet yıpranmıştır. Siyasal iklimin değişmesi dışında hiçbir sağlıklı yol kalmamıştır. O çıkar yol biziz.

"ŞİMDİ YENİ ŞEYLER SÖYLEME ZAMANI"

(Başbakan Meral sloganları) Başbakan değil değil, cumhurbaşkanı. Şimdi yeni şeyler söyleme zamanıdır. Türkiye'nin büyük sorunlarını açacak gücü var. Milletimizin sağduyu ve kararlılığı var.

İyilik güneşi ile aydınlatmaya azimlidir milletimiz. Milletimiz yeni bir siyasal hareketle, güçlü bir Türkiye yoluna devam etmek niyetini açıkça beyan etmektedir. Binlerce yıllık iyilik medeniyetinin yolcuları olarak bugün burada görevi ilan etmek için toplanmış bulunmaktayız. Umutlarımız var. Hayallerimiz var. Zengin bir Türkiye istiyoruz. Adil bir Türkiye istiyoruz. Gücümüz var. Özgür bir toplum toplum istiyoruz. Gücümüz var.

"İYİ PARTİ İLE YENİLENECEĞİZ"

Allah hayırlı eylesin.  İyilik güneşinin aydınlığında, salondaki binler 80 milyon ile kucaklaşıp Türkiye olacak. Türkiye coğrafyası ile kucaklaşıp dünya olacak. Daha ileriye yönelecek. İyi Parti ile yenileneceğiz.

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.