Konya’nın en büyüğü olacak
YEREL / 26.10.2017 / Görüntülenme: 221

Hayırsever iş adamı Kemal Akpınar tarafından rahmetli eşi Zeliha Akpınar’ın hatırasına Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Köyceğiz Kampüsünde yapımı devam eden Zeliha Akpınar Cami, muhteşem manzarasıyla Köyceğiz’de hızla yükseliyor.

Hayırsever iş adamı Kemal Akpınar’a teşekkür edip eşi Zeliha Akpınar’ı da hayırla yad eden NEÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker, şehre kimliğini hatırlatan bir eser olarak Zeliha Akpınar Caminin Köyceğiz Kampüsünde şekillenmesinden büyük memnuniyet duyduklarını ifade etti. Necmettin Erbakan Üniversitesinin toplumla kaynaşması ve bütünleşmesi açısından bu caminin özel bir fonksiyon göreceğini vurgulayan Şeker, caminin kadim başkente çok yakışacağını da sözlerine ekledi.

2018 yılı sonuna kadar bir katının ibadete açılması planlanan Caminin hafriyatı tamamlanmış olup, temel çalışmaları da devam ediyor.

15 bin kişilik kapasiteye sahip olacak olan Zeliha Akpınar Cami, Konya’nın en büyük camisi olması açısından da dikkat çekiyor. 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.