Başkan Toru direksiyona geçti
YEREL / 27.10.2017 / Görüntülenme: 244

Meram Belediyesi, daha etkin hizmet sunmak amacıyla farklı birimlerde kullanılmak üzere 20 milyon TL değerinde 70 yeni araç ve iş makinesini törenle belediye hizmet araçlarına dahil etti.

Harmancık Pazar yerinde düzenlenen tanıtım programında konuşan Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, göreve geldikleri günden bugüne kadar belediyecilik adına fiziki belediyeciliğin yanında sosyal ve kültürel belediyecilik ve yatırımlar konusunda pek çok hizmete imza attıklarını belirterek; “Bu noktada ekip elbette çok önemli. Belediye çalışanlarımız, meclis üyelerimiz, muhtarlarımız, teşkilat mensuplarımızla birlikte tek bir yumruk, tek bir nefes olmaya çalıştık. 3 yıldır yaptığımız hizmetlerin mutfak kısmındaki çalışmalar sonuç vermeye başladı” dedi.

20 MİLYON TL DEĞERİNDE 70 ARAÇ

Eski model iş makinelerinin gerek akaryakıt gerek parça değişimi gerekse yapılan hizmetlerde ulaşım ve zaman kaybına neden olduğunun altını çizen Başkan Toru, “Ekip arkadaşlarımızın yaptığı titiz araştırmalar sonucunda en uygun araç ve iş makinalarını belediyemizin araç filosuna kazandırdık. 20 milyon TL’ye malolan 70 iş makinesi ve aracımız, ilçemize ve Konya’mıza hayırlı olsun” diye konuştu.  

“YOL MEDENİYETTİR”

“Yol medeniyettir” diyen Başkan Toru, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Meram bölgesinde yeni yolların açılması, mevcut yolların genişletilmesi ve asfalt standartlarının yükseltilmesi için yeni araç ve iş makinelerinin de son model ve teknolojik olması şarttı. Sadece Fen İşleri Müdürlüğümüze 11 adet iş makinesi ve 26 adet araç olmak üzere 11 milyon TL’lik araç kazandırdık. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğümüze 4,5 milyon TL değerinde 12 araç, Park ve Bahçeler Müdürlüğümüze 2 milyon 300 Bin TL değerinde 3 adet iş makinesi ve 6 adet araç almış olduk. Yine Destek Hizmetleri Müdürlüğü, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğümüzün hizmetleri için de 1 milyon TL değerindeki 12 adet araç kazandırılmış oldu. Damperli kamyonlar, özel amaçlı kamyonlar, arazözler, otobüsler, yarı römorklar, çekiciler, çöp kamyonları, vinçli kamyonlar, finisher, forklif, greyder, silindir, yol süpürme araçları, yükleyiciler, traktörler, minibüs, otomobil, dozer ve frezelerle birlikte toplam 70 aracı filomuza kazandırmış olduk. Hayırlı olsun”

PAZAR YERİ VE SOSYAL TESİS MÜJDESİ

Başkan Toru, araç tanıtım programında bir de müjde vererek, “Araç tanıtımını yaptığımız bu alanda 6 aydır yaptığımız bir çalışma vardı. Lalebahçe, Harmancık, Karahüyük mahallelerimize hizmet verecek olan kapalı bir Pazar yeri ve bölgenin ihtiyacı olan sosyal tesisi aynı anda planladık. Şu anda ihale sürece devam ediyor. Şimdiden hayırlı olsun” dedi.

“MERAM’A HİZMETTE MAZERET ARAMIYORUZ”

Kamu hizmetlerinin sunumunda bazı temel prensiplere göre hareket ettiklerini vurgulayan Meram Kaymakamı Resul Çelik de, “Etkili, verimli, hızlı ve ucuz maliyetli bir kamu hizmeti vermek üzere planlamamızı yapıp ona göre çalışıyoruz. Meram’a hizmet eksenli yürüyüşümüzde asla ama asla mazeret aramıyoruz. Her şeye rağmen vakit geçmeden hemen hizmet anlayışıyla gecemizi gündüzümüze katıyoruz” şeklinde konuştu.

Makine parkına dahil olan bu araçlarla Meram ilçesinin en ücra köşesine hizmet verecek bir kapasiteye ulaşıldığının altını çizen Kaymakam Çelik, şunları kaydetti: “Bu araçlarla, bu imkanlarla sizlere daha hızlı ve kaliteli bir hizmet vereceğiz. Taş üstüne taş koyan, Meram ilçesini dünden bugüne daha güzel noktaya getirmeye gayret eden herkese teşekkür ediyorum.”

Konuşmalardan sonra yapılan dua ile yeni araç ve iş makinelerin araç filosuna katılış kurdelesi kesildi.

Daha sonra Kaymakam Çelik ve Başkan Toru direksiyona geçerek damperli kamyonları test etti.

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.