Protokol halkın bayramını kutladı
GÜNDEM / 29.10.2017 / Görüntülenme: 251

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94. Yıldönümü, tüm yurt genelinde olduğu gibi Konya’da da coşkuyla kutlandı. 28 Ekim günü çelenk sunumu ile başlayan törenler, 29 Ekim’de ilk olarak Konya Valisi Yakup Canbolat’ın, Valilik Makamında tebrikleri kabul etmesiyle devam etti.

Hava muhalefeti nedeniyle, 100. Yıl Spor Salonunda düzenlenen tören programında Konya Valisi Yakup Canbolat, 3. Ana Jet Üs ve Garnizon Komutanı Hv. Plt. Tuğgeneral Fidan Yüksel ve Büyükşehir Belediye Tahir Akyürek birlikte halkın bayramını kutladılar.

Cumhuriyet Bayramı programına ise Konya Valisi Yakup Canbolat, 3. Ana Jet Üs ve Garnizon Komutanı Hv. Plt. Tuğgeneral Fidan Yüksel, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Cumhuriyet Başsavcısı Bestami Tezcan, Adli Yargı ve Adalet Komisyonu Başkanı Nuri Koçer, Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Kemal Kuku, Gıda ve Tarım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cumhur Çökmüş, İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy, sivil ve askeri yetkililer, gaziler, öğretmen, öğrenci ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından, Konya Valisi Yakup Canbolat, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. 

Törende ayrıca şiirler okundu ve halk oyunları gösterileri yapıldı. İlköğretim ve ortaöğretim okulları arasına yapılan “Cumhuriyet” konulu resim şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere çeşitli ödüller verildi.

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.