Ortak amaç ülkenin kalkınması
EKONOMİ / 31.10.2017 / Görüntülenme: 198

Kısa adı ASKON olan Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği Konya Şubesi, ASKON Kayseri Şubesi’nden 50’nin üzerinde firma temsilcisini Konya’da ağırladı. Kayseri heyet sırasıyla Gana Bakanlık, Konya Şeker Genel Müdürü eşliğinde çikolata ve yem fabrikası ile Torku üretim tesisleri ile Konya Çimento fabrikasını ziyaret edipx yetkililerden bilgi aldı. Konya Çumra OSB Başkanı ile kentin sanayisi hakkında fikir alışverişlerinde bulunan Kayserili iş adamları ASKON binasında Konyalı isadamlarıyla ikili görüşmeler yaptı.

KONYA VE KAYSERİ İKİ ÖNEMLİ GÜÇ

Konya ve Kayseri’nin konumları bakımından önemli iki şehir olduğunu ifade eden ASKON Kayseri Şube Başkanı Ali Özcan, “Geçmişten günümüze tarihi, sosyal, ekonomik ortak noktaları bulunan Anadolu’nun güçlü medeniyeti Selçuklu şehirleri olan Konya ve Kayseri, geçmişte kurulan pek çok medeniyetin de önemli merkezleri arasında yer almışlardır. Orta Anadolu’da yer alan bu iki önemli kardeş şehrin konumları ve kadim gelenekleri itibarıyla günümüzde de önemleri devam etmektedir. Mevlana’nın şehrine üstadı Seyyid Burhaneddin Hazretlerinin şehri olan Kayseri’den gönül dolusu sevgi ve muhabbetlerimizi getirdik. Konya şubemizin gerçekten mevcut dinamik yapısı ve üye sayısı çokluğu itibariyle ASKON camiasında örnek bir şube. Konya’nın en büyük sivil toplum örgütü ile üyelerimizin karşılıklı görüşmeler dahilinde ticari hacmimizi artıracağımıza inancımız tamdır" dedi.

ORTAK AMAÇ ÜLKEMİZİN KALKINMASI

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren ASKON Konya Şube Başkanı Yakup Yıldırım da, “Kayseri şubemizin ziyareti bizleri mutlu etti. Çok verimli ziyaret ve görüşmeler yaptık. Birlikte güzel işler yapılacağına inanıyorum. Ortak amaç ülkemizin kalkınması. Bu noktada Kayseri ve Konya şubeleri güzel işlere imza atacaktır” ifadelerini kullandı.

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.