TSK'dan açıklama var
TÜRKİYE / 2.11.2017 / Görüntülenme: 253

TSK'dan yapılan açıklama şöyle:

Şemdinli'de 6 kahraman silah arkadaşımız ile 2 güvenlik korucumuz şehit oldu. Çıkan çatışmada 5 bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir

"02 Kasım 2017 Perşembe günü Hakkari ili Şemdinli ilçesi Ortaklar bölgesinde, bölücü terör örgütü tarafından yoğun sis ve kötü hava koşullarından faydalanarak gerçekleştirilmeye çalışılan saldırı girişiminin tespit edilmesi sonucunda meydana gelen çatışmada 6 kahraman silah arkadaşımız ile 2 güvenlik korucumuz şehit olmuş, biri ağır olmak üzere 2 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Yaralılar derhal hastaneye sevk edilmiş olup tedavilerine devam edilmektedir. Çıkan çatışmada 5 bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir. Bölgedeki operasyonlara devam edilmektedir.

KILIÇDAROĞLU, BAKANLAR GÜL, ÇAVUŞOĞLU VE KURTULMUŞ'TAN AÇIKLAMA

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki terör saldırısında şehit düşen asker ve korucularla ilgili twitter hesabından  paylaşımda bulunan Kılıçdaroğlu, "Güne şehit haberiyle, anaların göz yaşıyla uyandık. Şemdinli'de şehit düşen asker ve korucularımıza rahmet, milletimize sabır diliyorum." ifadelerini kullandı.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül: Gül’de Twitter hesabından yaptıpı paylaşımda, "Hakkari Şemdinli’de şehit olan asker ve korucularımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Milletimizin başı sağolsun" dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde sınırın Irak tarafından sızmaya çalışan PKK'lı teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada şehit düşen asker ve korucular için başsağlığı dileyeÇavuşoğlu; tepkisini Twitter hesabından paylaştı. Bakan Çavuşoğlu paylaştığı mesajda, "Kuzey Irak'tan Türkiye’ye sızmak isteyen teröristlerle çıkan çatışmada şehitler verdik. Milletimizin başı sağ olsun! Ülkemizin huzuruna göz diken en son teröristi temizleyene kadar mücadelemiz kararlılıkla devam edecek. Terörün kökünü kazıyacağız!" değerlendirmesinde bulundu.

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş: Hain saldırı ile ilgili olarak Bakan Kurtulmuş ise "Allah'tan rahmet diliyoruz. Türkiye terörle etkin bir mücadele veriyor. Türkiye'de sadece içeride değil, dışarıda da terör örgütlerini vurması terör örgütlerini endişelendiriyor. Ben Hakkari saldırısının ve diğer terör saldırılarının bu şekilde okunması gerektiğini düşünüyorum" dedi.

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.