Kulüpler Türkiye’de yarışacak
SPOR / 4.11.2017 / Görüntülenme: 208

Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Metin Şahin, Avrupa Taekwondo Birliği (WTE) Başkanı Sakis Pragalos’u Atina’da bulunan ofisinde ziyaret etti. Oldukça samimi bir ortamda geçen ziyarette, 2018 Avrupa Kulüpler Taekwondo Şampiyonası’na İstanbul’u evsahipliği yapması kararı alındı. Şampiyonanın düzenlenme tarihi ise 06-09 Şubat tarihleri arası.

Türkiye’nin bundan önce çok başarılı organizasyonlara imza attığını ve bu konuda büyük bir tecrübeye sahip olduğunu ifade eden WTE Başkanı Sakis Pragalos, Türkiye’nin bu önemli şampiyonanın altından da başarıyla kalkacağına inandığını belirtti.

Şampiyonası’nın yine Şubat ayında düzenlenmesi planlanan 5. Uluslararası Türkiye Açık Taekwondo Turnuvası’nın hemen öncesinde gerçekleştirileceğini kaydeden Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Metin Şahin ise sporculara 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları yolunda önemli puanlar kazanma imkanı sunduklarını vurguladı.

Başkan Şahin ve beraberindeki heyet,  ziyaretten sonra Avrupa Gençler Taekwondo Şampiyonası’nın yapılacağı Güney Kıbrıs Rum Kesimi’nin Larnaka şehrine geçti ve burada WTE Yönetim Kurulu Toplantısına katıldı. Toplantıya WTE Asbaşkanı Metin Şahin yanı sıra Yönetim Kurulu Üyeleri Oktay Duymaz ve Ali Sağırkaya da iştirak etti.

Toplantının ana maddesi başta Büyükler Avrupa Taekwondo Şampiyonası olmak üzere 2018 yılında yapılacak Avrupa şampiyonaları oldu. 2018 Büyükler Avrupa Taekwondo Şampiyonası’na Mayıs ayında Rusya’nın Kazan şehri evsahipliği yapacak. Toplantıda ayrıca Para-Taekwondo’nun Avrupa’da gelişimi masaya yatırılırken, Poomsae’nin yaygınlaştırılması için çalışmalar yapılmasına karar verildi.

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.