Bakış açısı, tecrübe ile kazanılır
EĞİTİM / 5.10.2017 / Görüntülenme: 196

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Selçuk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümüne yeni başlayan öğrenciler ile bir araya geldi. Başkan Hançerli öğrencilere mesleki bilgilerini ve Karatay’da yapmış olduğu çalışmalarla ilgili tecrübelerini aktardı.

Selçuk Üniversitesi Halil Cin Konferans Salonunda gerçekleşen seminerde Doç.Dr. Mehmet Kamanlı ve İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencileri hazır bulundu. Doç.Dr. Mehmet Kamanlı’nın teşekkür konuşmasının ardından kürsüye gelen Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli öğrencilere, kendisinin de Selçuk Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü mezunu olduğunu söyledi. Konuşmasında “Mühendis gözü” kavramına değinen Başkan Hançerli, mühendis bakış açısının yıllar içerisinde tecrübe ile kazanılacağını ve bir mühendis için büyük önem taşıdığını dile getirdi. Gençlere, öğrencilik yıllarından bu yana edindiği tecrübelerle ilgili anekdotlar aktaran Başkan Hançerli, öğrencilere okul sürecinde, mezun olduktan sonra ne yapmak istediklerinin kararını vermelerinin ve ona göre planlamalar yapmalarının ileride büyük fayda sağlayacağını belirtti. Başkan Hançerli, yapılan işin gözle görülür sonuçları olmasının inşaat mühendisliğinin en güzel yanı olduğunu dile getirdi. Belediyelerin özellikle fiziki çalışmalarla ön plana çıkan yerler olduğunu ifade eden Başkan Mehmet Hançerli, inşaat mühendisliği mesleğinin avantajını belediye çalışmaları süresince yaşadığını sözlerine ekledi.

Başkan Hançerli, soru-cevap bölümünde iyi bir inşaat mühendisinin Karatay’ın, Konya’nın ve Türkiye’nin imarına devamlı katkıda bulunacağını söyledi.

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.