Sokak hayvanlarına barınak
YEREL / 7.11.2017 / Görüntülenme: 222

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, makine parkı hurdalık yanında bulunan 40 metrekarelik alan üzerinde kurulacak olan hayvan barınağını çalışmalarını yerinde inceledi. Barınakların yan yana 20 adet olacağını ve en kısa sürede tamamlanacağını belirten Başkan Tutal, “Toplamda 20 adet hayvan barınağımızda bulunan hayvanlarımızın yanına 1 adet konteynır yerleştirerek veteriner hekim kontrolünde kısırlaştırılacak. Bu işlemin ardından 10 gün hayvanların bakımı görevliler tarafından yapılacak daha sonra doğal hayata bırakacağız” dedi.

Konya Büyükşehir Belediyesi ile birlikte koordineli bir çalışma yürüttüklerini belirten Başkan Tutal; “Büyükşehir Kanunun “‘5216 Sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunu’ gereğince tüm ilçelerde açılması planlanan Hayvan Barınakları, "5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ve Uygulama Yönetmeliğinde" belirtilen kriterlere uygun, daha büyük bir hayvan barınağı yapmak üzere çalışmalarımız devam etmektedir” diye konuştu.

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.