Ne FET֒cü ne PKK’lıyız
SİYASET / 7.11.2017 / Görüntülenme: 268

26 Kasım 2017 tarihinde yapılacak olan CHP Karatay İlçe Kongresi öncesinde Hikmet Tahir Büyükırmak’ta Karatay İlçe Başkanı adayı olduğunu açıkladı. Büyükırmak’ın adaylığını açıkladığı basın toplantısına CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt’un yanı sıra daha önceden Karatay ilçe Başkanlığına adaylığını açıklayan ve halen başkanlık görevini yürüten Mustafa Öztürk ile adaylıklarını açıklayan Suner Karakuş ile Mehmet Elibol’da katıldı.

Partisinin Karatay’da oyunu artırmak ve güçlü bir yapıya kavuşturmak için CHP Karatay İlçe Başkanlığına aday olduğunu belirten Hikmet Tahir Büyükırmak, “Ülkemizin zor ve karanlık günlerden geçtiği bu zamanda milletimize ve örgütümüze olan sorumluluğumuz giderek artmıştır. Bizler gücümüzü bağlı olduğumuz CHP çatısı altından alıyoruz. Bizler biliyoruz ki milletimizin huzura ve refaha erişmesinin tek yolu partimiz CHP’nin iktidar olmasıdır. İddia ediyoruz. İlçemizin yoksul mahallelerinden, ileri gelen dernek kuruluşlarından ve iktidar tarafından ötelenmeye mecbur bırakılan yurttaşlarımızı da yanımıza alıp, CHP’nin iktidarına hep birlikte çalışarak ve mücadele ederek kavuşacağız. Üstümüze düşen iktidar zulmüne ve sömürüsüne boyun eğemeden mücadelemizi topyekûn sürdüreceğiz. Karatay ilçemizde partimiz CHP’yi daha güçlü bir yapıya kavuşturmak ve iktidar koşusuna katkı bulunmak amacıyla CHP Karatay İlçe Başkanlığına adayım. Bana destek veren bütün arkadaşlarıma teşekkür ederek, diğer aday olan arkadaşlarımı da başarılar dilerim” dedi.

CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt’ta, “Bugün Karatay ilçemizde yapılacak olan ilçe kongremizde 4. adayımız Tahir kardeşimizde Karatay İlçe Başkanlığına adaylığını açıklıyor. Ancak bu tabloyu partimiz CHP’de görebilirsiniz.  Partilerin büyüklüğü ve görevi ülkelerindeki demokrasiyi, insan haklarını ve toplumun bir arada yaşamasını beslemesidir. Siyasi partiler demokrasiyi kendi içinde yaşatarak topluma yansıtmalıdır. 23 yıldır Ankara’yı yöneten ve 13 yılda İstanbul’u yöneten belediye başkanlarının istifasını istemenin adı milli irade olamaz. Ancak bu tek adamın isteğidir. Onun tasarrufudur. Karatay ilçemizde oyumuz yüzde 3,5’tur. Bu ilçemizde 4 tane adayımız var. Hepsini kutluyorum. Bunun adı aşktır. Vatan sevgisi ve milletimize güvenin bir göstergesidir^diye konuştu

Gelinen noktada ülkenin orta doğu politikası çökerken ekonomisinin de felç oldugunu ifade eden Bozkurt, 15 yıldır ülkeyi yöneten AKP’ye ne yaptığını sordu ve ekledi;

“Tarımın hayvancığın bitme noktasına geldiği ülkemizde bu sorunun çözümü yerine, ithal etle getirilmeye çalışılıyor. Bütün bunlar bizlere devlet adamlığının yoksunluğunu gösteriyor.  En çok oyu alıyoruz diyorlar. Alın kardeşim. Bunlar ülkeyi yönetmeye başladığından 135 milyar dolar olan dış borcumuz bugün 470 milyar dolara yükseldi. Bu borcun faizi de 70 milyar dolardır. Doların yükselmesinden dolayı da hepimizin cebindeki para yüzde 15 azaldı. Bütün bunlar devleti yönetenlerin devlet adamı olmadığını gösteriyor. Ülkemizin içinde bulunduğu sorunlarının çözümünü partimiz CHP’nin iktidarıyla gerçekleşecektir. Partimiz ne Fetocudur. Nede PKK’lıdır. Partimize küfredenler ortadır. Ülkemizin başı dertte Milli Birliğe ihtiyacımız var. Bunun içinde siyasi görüşlerimizi bir tarafa bırakmalıyız. Ülkemize ve vatanımıza sahip çıkmalıyız”

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.