Azimli, avcılık katliam değil
SPOR / 8.11.2017 / Görüntülenme: 244

Av Bayramı', Konya’nın merkez Selçuklu İlçesi Tatköy mevkiinde gerçekleştirildi. Bu yıl 63. gerçekleştirilen bayrama çok sayıda avcı ve davetli katıldı. Her yıl Kasım ayı başlarında av sezonunun açılmasıyla birlikte kutlanan Bayramda konuşan Sille Avcılık ve Atıcılık Derneği Başkanı Abdullah Azimli, avcılığın kesinlikle bir katliam değil spor olduğunun altını çizdi. "Bölgemizde tarihi çok uzun yıllara dayanan ve atalarımızın yapmış olduğu bu spor dalını bu günde bizler devam ettiriyoruz” diyen Azimli, “Av Bayramımız bu yılda avcılarımızın hünerlerini sergilediği birbirinden güzel gösteriler ile göz doldurdu” dedi.

Derneğe üye olan avcılar ile avcılık sporuna gönül veren davetlilerin katıldığı bayramda “Av sezonun dışında hiçbir şekilde ava izin vermiyoruz” dilen Azimli konuşmasını şaylı sürdürdü;

“Kaçak avlanmanın cezası oldukça yüksek. Av Bayramı etkinliğimize katılan davetliler sadece spor yapmış olmuyor, aralarındaki birlik ve beraberlik duyguları da perçinlenmiş oluyor. Bizim en büyük sorunumuz ise Ata sporumuz olan atıcılık dalına sahip çıkılmamasıdır. Buradaki sporcuların çoğu, lisanslı olmasına rağmen bir çalışma alanımız bile yok. Bu bağlamda yerel yöneticilerimizden destek bekliyoruz. Bayram nedeniyle sabahın erken saatlerinde ava çıkan arkadaşlarımız vurdukları avlar, trap ve kurşun atışları ile yarışmalara katıldı. Bu yıl etkinliklerimize maddi ve manevi katkıları ile bizlere güç verip, destekleyen ve gönül veren tüm üyelerimize, Sille halkına, doğa dostlarına ve avcı arkadaşlarımıza teşekkür ederim.

Av Bayramı, avcıların katıldığı av vurma yarışması, trap ve tek kurşun atışlarının yapılmasının ardından dereceye girenlere ödüllerinin verilmesi ve tüm davetlilere geleneksel Konya pilavının ikramı ile sona erdi.

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.