Hizmeti vatandaşın ayağına getirdik
SAĞLIK / 8.11.2017 / Görüntülenme: 314

Selçuklu Belediyesi çalışmalarını, her yıl yaklaşık 20 bin artan nüfusuna paralel olarak dizayn ediyor. Bu çalışmalardan birisi de, vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda Nene Hatun Parkı içinde yapımına başlanılan Aile Sağlığı Merkezi. Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, geçtiğimiz günlerde hasta kabulüne başlayan 1 Nolu Aile Sağlığı Merkezi'ni ziyaret etti. Aile Sağlığı Merkezinde doktor ve diğer görevliler tarafından karşılanan Başkan Altay, daha sonra merkezde incelemelerde bulundu. Hasta ve hasta yakınlarıyla da görüşen Başkan Altay'a Feritpaşa Mahalle Muhtarı Yaşar Barışık da eşlik etti. Barışık, mahalleye yapılan sağlık hizmeti için Başkan Altay'a teşekkür etti.

Selçuklu Belediyesi'nin başarısının temelinde sorunların doğru tespit edilmesi ve çözüme yönelik doğru adımların atılmasının önemli rol oynadığını ifade eden Başkan Altay,

"Feritpaşa Mahallemizin en büyük problemi sağlık ocağının çok uzakta bulunmasıydı ve mahallede yapmış olduğumuz anketlerde bunu gösterdi. Selçuklu Belediyesi olarak 1 Nolu Aile Sağlığı Merkezini yeni yerin olan Nenehatun Parkı içine kazandırmış olduk . Böylece mahalle sakinleri artık evlerinin yanı başında, hemen ulaşılabilir bir sağlık hizmetine kavuşmuş oldular. 330 bin TL'ye mal olan binamız çok hızlı bir şekilde yapılarak  vatandaşlarımıza hizmet vermeye başladı. Prefabrik olan olarak yapılan binamızda 7 Aile Hekimimiz hizmet veriyor" dedi.

AK Parti hükümetlerinin vatandaşın sağlık sorunlarını çözmek için birçok proje yürüttüğünü ifade eden  Başkan Altay, "Aile Hekimliği bunların en güzel uygulamalarından birisi. Hem doktorlarımıza hem de mahalle halkına hayırlı olmasını diliyorum" diye görüş belirtti.

7 Aile Hekiminin hizmet verdiği 1 Nolu Aile Sağlığı Merkezi'nde, 2 hemşire odası, laboratuar, enjeksiyon odası, gebe izlem odası,aşı ve emzirme odaları yer alıyor.

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.