Türk masalları dünyaya duyurulacak
EĞİTİM / 8.11.2017 / Görüntülenme: 241

Karatay Belediyesi, Avrupa Birliği Erasmus Projesi kapsamında 8 ülkeden anaokulu öğretmenlerini ağırladı. Türkiye’yi Karatay Belediyesi Fetihkent Anaokulu’nun temsil ettiği projeye, Almanya, Fransa, İtalya, Romanya, Polonya, İspanya, Danimarka ve Yunanistan katılıyor.

8 farklı ülkeden gelen öğretmenlerle düzenlenen toplantıda konuşan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli; “Kültürümüzün büyük bir parçası olan masallarımızın sınırları aşarak Avrupa’daki çocukların dimağlarında yer alacak olması, projenin taşıdığı önemin göstergesidir” dedi. Kültürler arası iletişimde önemli bir yere sahip olan masalların çocukların hayatları boyunca edinecekleri ön yargıları da ortadan kaldıracağına dikkat çeken Başkan Hançerli, çalışmalarında dolayı Fetihkent Anaokulu Müdiresi Sevil Karaca’ya ve emeği gecen tüm öğretmenlere teşekkür etti. Eğitim alanında gerçekleştirdikleri çalışmalara da değinen Başkan Hançerli, Karatay Belediyesi Fetihkent Anaokulunun yanı sıra Gaziosmanpaşa Anaokulu, Erenler Anaokulu olmak üzere toplam 20 okul, 5 kapalı spor salonu ve 16 suni çim sahayı eğitim camiasına kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Erasmus projesi kapsamında ülkemize gelen anaokulu öğretmenleri, yapımı Karatay Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Fetihkent Anaokulunun modern ve ihtiyaca cevap veren mimari yapısını çok beğendiklerini ifade ederek, misafirperverliği için Başkan Hançerli’ye teşekkür etti.

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.