Akşamdan sabaha her şey değişiyor
SİYASET / 14.11.2017 / Görüntülenme: 264

Saadet Partisi Konya İl Gençlik Kolları Başkanı Seyit Muhammed Halit Arık, 28-29 Ekim ve 11-12 Kasım tarihleri arasında üniversite öğrencilerine yönelik düzenlemiş oldukları siyaset okulu programı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Konuşmasına “Önce Ahlak ve Maneviyat” diyerek başlayan Saadet Partisi Konya İl Gençlik Kolları Başkanı Arık, “Türkiye’nin ve dünyanın şu an ki içinde bulunduğumuz ahvali ve durumu hakikaten istemediğimiz bir konumda. Nasıl istemediğimiz bir konumda? Akşam uyuyor sabah uyandığımızda binlerce kişi ölmüş oluyor. Akşam uyuyor sabah uyandığımızda mazotun fiyatı artmış oluyor. Akşam uyuyor sabah uyandığımızda TEOG kalkmış oluyor. Yani, akşamla sabah sabahla akşam daha kötü, daha değişik, daha rijit değişiklikler dünyada ve Türkiye’de gerçekleşiyor. Biz bu dünyada ve böyle bir ülkede yer almak istemiyoruz.

Bize göre bütün bu sorunların ve bütün bu sıkıntıların kaynağı siyaset ve yönetimle ilgili. Siyaset eğer kurum olarak iyi işletilse, eğer sorunların oluşma noktası değil de var olan sorunların çözüm noktası olarak kullanılsa, ahlaklı yapılmış olsa, bu sıkıntılar olmazdı diye düşünüyoruz. Bundan dolayı biz de Siyaset Okulu Programı’nı düzenlemiş olduk” dedi.

Konuşmasında siyaset okulunda yapılanlarla ilgili de bilgi veren Arık, şöyle konuştu;

“Siyaset Okulu Programı’mız 4 günden oluştu. Birinci gün Hukuk, ikinci gün Sosyoloji, üçüncü gün de İktisat dersleriyle gerçekleştirdik. Son gün ise Ahlak dersleri ile programımızı nihayete erdirdik. Programımıza katılan hocalarımız ve akademisyenler, alanında uzman doçentler, profesörler oldu. Selçuk Üniversitesi’nden, Necmettin Erbakan Üniversitesi’nden katılan hocalarımız oldu. Hatta Aksaray’dan, Şırnak’tan gelip, programımıza katılan hocalarımız oldu. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu bahsetmiş olduğumuz sıkıntıların siyasetten kaynaklandığını düşündüğümüz için bu sıkıntılarında tekrar çözüm yolunun da siyaset olduğunu ve çözecek kişileri de yetiştirecek bir okul düzenlemeliyiz diye düşündük ve bunu da ifade ediyoruz.”

Devletin toplumu önemsemeyi bıraktığını belirten ARIK sözlerine şöyle devam etti:

“AB’ye giriş çabalarımız ve ABD ile stratejik ortaklığımız sebebiyle atılan her adım toplumu öz değerlerinden, tarihinden, inancından, kültüründen ve ruh kökünden uzaklaştırmaktadır. Şeyh Edebali’nin “İnsanı yaşat ki devlet yaşatsın.” sözü değişmiş “ Devleti yaşat da insan ne olursa olsun” durumuna gelmiştir. Hakikaten şu anda ülkemizde ve Dünya’mızda bu durumdayız. Adeta devletler yaşasın, devletin yöneticileri iyi konumda olsun ama milyarlarca, milyonlarca insan ne halde olursa olsun, durumundayız. Çok acı! Bu siyasetin eliyle bozuldu. Bunu nasıl tekrar düzelteceğiz? Yine tekrar ahlaklı, hak ve adalet merkezli siyaset yaparak düzelteceğiz. Oysaki siyasiler eliyle meydana gelen kötü gidişatın yine siyasiler eliyle hak ve adalet çerçevesinde düzeltilip Yaşanabilir Bir Türkiye, Yeniden Büyük Bir Türkiye ve Yeni Bir Dünya’yı kurmak hiç de zor değildir. Ve bunu biz de başaracağız inşallah.

Biz Milli Görüş’ün tek temsilcisi olan Saadet Partisi mensupları olarak bu siyasi kirlenmenin önüne geçmek istiyoruz. Siyasetin koltuk sevdası, rant, horoz dövüşü ve trafik memurluğu olmaktan farklı olduğunu göstermek istiyoruz. Siyasetin bireyi, aileyi, toplumu, ülkeyi ve dünyayı yönetme sanatı olduğunun da bilincindeyiz. Ne yaptığının farkında olan, şuur sahibi siyasetçiler yetiştirmek amacıyla bu programı düzenledik. İnşallah programımız hayırlara vesile olur. Başta da ifade ettiğimiz gibi bir siyasetçinin Hukuk bilmesi gerekiyor. Bir siyasetçinin İktisat bilmesi gerekiyor. Bir siyasetçinin sosyoloji ile ilgili mevzulara hâkim olması gerekiyor. Ama bunları ahlaklı bir şekilde yapmadıkça bugün ki dünya ortaya çıkıyor. Yani bugün biz siyaset yapacağız. Hukuk’u bilerek yapacağız. Hakkı, Adaleti tesis edeceğiz. İktisadı bileceğiz, bileceğiz ki bugün ki borç çıkmazında olmayacağız. Sosyolojiyi bileceğiz ki insanları hayra yönlendireceğiz, insanları daha huzurlu bir toplum, daha müreffeh bir toplum haline getireceğiz. Ama bunların hepsini ahlaklı yapacağız. Ahlaklı yapılmadıktan sonra sadece zulüm üretiriz. Bu zulümle saadet getiremeyiz. Ondan dolayı biz önce Türkiye’mize sonra bütün insanlığa huzur ve saadeti getirmek amacıyla gençlik kollarımızda, ana teşkilatımızda çalışmalarımızı yerine getiriyoruz. İnşallah bundan sonra daha hızlı, daha azimli, daha kararlı bir şekilde çalışmalarımız devam edecek. Biz Allah’ın izniyle iktidara talibiz ve bütün insanlığa da huzuru, saadeti getireceğiz inşallah.

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.