İstişare, sizi başarıya ulaştırır
YAŞAM / 16.11.2017 / Görüntülenme: 242

Genç MÜSİAD Konya Şubesi tarafından düzenlenen ‘Tecrübe Paylaşımı’ programına MÜSİAD Konya Şubesi 5. Dönem Başkanı Aslan Korkmaz konuk oldu. Sohbet ortamında geçen programda Aslan Korkmaz gençlere önemli tavsiyelerde bulundu.

​​MÜSİAD Konya Şubesi Brifing salonunda gerçekleştirilen programda konuşan Aslan Korkmaz, gençlerle iş hayatındaki tecrübelerini paylaştı.

2000 yılında MÜSİAD ile tanıştığını belirten Korkmaz, “3. Dönem Başkanımız Ziya Özboyacı Bey döneminde Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulundum. 4. Dönem Başkanımız Selçuk Öztürk Beyin ardından Başkanlık görevine seçildim. 4 yıl boyunca MÜSİAD’a ve Konya’ya hizmet ettim.

Bir gün sizlerden birileri de bu koltuğa oturacak, Milletvekili olarak veya bürokrasinin en iyi yerinde sizler de görev alacaksınız. Selçuk Öztürk Başkanımdan sonra Başkanlık yapmak zor geliyordu. Ama çok iyi bir yönetim kurulum vardı. İyi bir ekip çalışması yaptık. Yapacağımız işlerden önce istişarelerde bulunurduk. İstişareye oldukça önem verdik ve kararlarımızı bu doğrultuda aldık. Siz de bir işe başlamadan önce iyi bir ekip kurun ve mutlaka istişarelerde bulunun. İstişarelerinizi anne, baba ve eşinizle de yapmayı ihmal etmeyin. İnanın en doğru kararları almanıza yardımcı olacaklardır. İstişare etmek sizi başarıya ulaştıracaktır” dedi.

Gençlerden aileleri, çalışma arkadaşları ve MÜSİAD’a önem vermelerini isteyen Korkmaz, “Her şeye zaman ayırın. Özellikle aile hayatı düzgün olmayan insanlar iş hayatında da başarılı olamıyorlar. Bunun için ailenizi ön planda tutun. İş ve sosyal hayatınızda başarılı olmak istiyorsanız, sebebini işlemeniz gerekiyor. Hayallerinizi yüksek tutun ve Dua edin” diye konuştu.

Kitap okumanın insanın fikir yapısını, hayal dünyasını geliştirip; sözcük dağarcığını arttırıp, birikim kazanmasını sağladığını belirten Korkmaz, şunları söyledi; “İnsan için en kolay ve en etkili öğrenme yolu kitap okumaktır. Ben kitap okumamayı çok büyük bir eksiklik olarak görüyorum. Siz de boş vakitlerinizde mutlaka kitap okuyun” 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.