Biz 40 yıldır söylüyoruz
GÜNDEM / 19.11.2017 / Görüntülenme: 216

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Norveç’teki NATO tatbikatında yaşanan skandala sert tepki gösterdi.

Karamollaoğlu, “Norveç’de yaşanan rezalet, basit bir hata değil, bizce; NATO’nun İslam’ı ve Müslümanları düşman olarak gören anlayışının dışa vurumudur” dedi.

Sovyetlerin dağılmasından sonra, NATO’nun, 1990 yılında İskoçya’da yapılan toplantıda İslam’ı yeni düşman olarak tanımladığını hatırlatan Karamollaoğlu şu değerlendirmeyi yaptı:

“Norveç’teki NATO tatbikatında yaşanan skandal, sıradan bir özürle geçiştirilebilecek bir hadise değildir. Bir çalışanın hatası denilerek üzeri ört bas edilemez.

Bütün yönleriyle araştırılmalı ve NATO yetkilileri tarafından tatmin edici bir açıklama yapılmalıdır.

Biz Saadet Partisi olarak NATO’nun yapısı ve  faaliyetleri  ile ilgili endişelerimizi 40 yıldır dile getiriyoruz. Bilindiği gibi, NATO, Sovyet bloğunun dağılmasından sonra 1990 yılında İskoçya’da yapılan toplantıda strateji değiştirmiş ve  İslam’ı kendisine yeni düşman olarak belirlemiştir. 

Bu çerçevede değerlendirildiğinde,  Norveç’de yaşanan rezalet, basit bir hata değil, bizce, NATO’nun islamı ve Müslümanları düşman olarak gören anlayışının bir dışa vurumudur. 

Bu noktada Türkiye’ye düşen görev, NATO üyesi tek islam ülkesi olarak,  NATO ile ilişkilerini ciddi anlamda gözden geçirmek olmalıdır.” dedi. 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.