Kazakistan ile ticaretimiz artacak
EKONOMİ / 19.11.2017 / Görüntülenme: 226

Kısa adı ASKON olan Anadolu Aslanları İşadamları Derneği Konya Şubesinin 2018 yılında Kazakistan'dan Konya'ya gelecek olan 100 kişilik alım heyetine yönelik alt yapı çalışmaları sürüyor. Bu çerçevede bir gurup Kazakistanlı işadamını Konya’ya getiren ASKON Konya Şubesi, düzenlediği 5 günlüş programla işadamlarının iş görüşmeleri ve teknik inceleme yapmasına olanak sağladı. Konya’daki üretici ve ticaret yapan firmalar ile hizmet sektöründen birçok işadamı ile görüşen Kazak işadamları, ülkelerine yeni bağlantılar ile döndü. 

KAZAKİSTAN İLE TİCARETİMİZ ARTACAK

Kazaklı işadamlarının Konya ziyareti ile ilgili yazılı bir açıklama yapan ASKON Konya Şube Başkanı Yakup Yıldırım, genelde iki ülke yerelde ise Kazakistan ve Konya arasında ciddi bir ticaret trafiği oluşturmayı hedeflediklerini kaydetti.

Yıldırım açıklamasında; “Sık aralıklarla dış ülkelerden işadamlarımızı Konya’ya getiriyoruz. Bu haftada, araştırma yapmak üzere gelen Kazak işadamlarını Konya’da misafir ettik. Endüstriyel üretim yapan firmalarımız ile hizmet, tekstil, tarımsal üretim yapan firmalarımıza ziyaretler gerçekleştirdik. Çok verimli görüşmeler oldu. Yeni bağlantılar yapıldı. Yurt içi ve yurt dışında yaptığı çalışmalar ile ülke ekonomisine yönelik katkılar sağlayan ASKON Konya Şubesi, önümüzdeki dönemlerde yine boş durmayıp verimli organizasyonlara imza atacaktır” ifadelerini kullandı.

KONYA TİCARİ ANLAMDA BİZİ HAYRAN BIRAKTI

Ziyaretin kendileri adına son derece verimli geçtiğini belirten Kazak işadamları da, “Türkiye ticari noktada bizim için önemli bir ülke. Bu ziyaretimizde Konya’yı da yakın tanıma bulduk. Konya sanayisine hayran kaldık. Çok yüksek ticaret potansiyeli gördük ve ASKON sayesinde güzel bağlantılar yaptık. Bizleri misafir eden, 1 hafta boyunca eşlik ederek ticari bağlantılar yapmamızı sağlayan ASKON Konya Şubesi Başkanı’na ve kıymetli yönetim kurulu üyelerine çok teşekkür ediyoruz. Bu ziyaret iki ülke arasındaki ticari gelişmelerin daha da artmasına vesile olacaktır” şeklinde görüş belirttiler.

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.