DİK-İHA iki ödül getirdi
EĞİTİM / 20.11.2017 / Görüntülenme: 262

11-12 Kasım 2017 tarihlerinde ODTÜ – BOEİNG Türkiye işbirliği ile düzenlenen “Dikine Kalkıp İniş Yapabilen İnsansız Hava Aracı” (DİK-İHA) yarışmasına, Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi öğrencileri “Radikal Tasarım Ekibi” olarak katılmışlardı.

NEÜ Takımı, çeşitli üniversitelerden katılan 10 ekip arasında en iyi uçuş performansı göstererek “Uçuş Performansı Kategorisi”nde birincilik ödülü,  genel sıralamada da ikincilik ödülü alma başarısı gösterdi.

“Radikal Tasarım Ekibi” aldığı ödüllere ek olarak 2018 yılında Amerika’da yapılacak olan uluslararası bir kongrede sunmak için BOEING desteğini almaya hak kazandı.

REKTÖR ŞEKER’DEN GENÇLERE DESTEK

NEÜ Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi öğrencileri, Rektör Prof. Dr. Muzaffer Şeker’i makamında ziyaret etti. Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Tahir Yüksek ile Prof. Dr. Mehmet Emin Aydın da hazır bulunduğu ziyarette gençlerin önemli bir başarı elde ettiklerini ifade eden Rektör Şeker; “Daha mezunlarını vermemiş bir fakültemizin öğrencilerinin böylesi bir başarı kazanmalarından gurur duyduk. Gençlerimize başarılarının devamını diler, bu başarının diğer öğrenci arkadaşlarımıza da örnek olasını temenni ederim” dedi. Burak Dam, Muhammet Mustafa Abay, Ayşe Ayvacı, Mustafa Furkan Ateş, Kadir Arslanpınar, Mustafa Tuğberk Çakır, İshak Taha Balıbey, Recep Safa Duran’dan oluşan Radikal Tasarım Ekibinin Akademik danışmanlığı Arş. Gör. Enes Günaltılı tarafından yürütülüyor.

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.