Şehrin merkezine atletizm pisti
YEREL / 20.11.2017 / Görüntülenme: 278

Son 8 yılda ilçeye 306 Milyon TL'lik yeşil alan yatırımı yapan ve halkının nefes alabileceği yeni yeşil alan ve park miktarını her yıl arttıran Selçuklu Belediyesi, mevcut parkları da  yeniliyor. Nene Hatun Parkı da, revizyon çalışmalarının devam ettiği alanlar arasında yer alıyor. Şehir merkezinde vatandaşların günlük olarak yoğun kullandığı parkın daha modern ve işlevsel hale gelmesi için ekipler çalışmalarını sürüyor.

Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, park içinde devam eden yenileme çalışmalarını yerinde inceledi, esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti. Başkan Altay, Nene Hatun Parkı'nın yeni görünümü ile Selçuklu'ya yakışır standarda geleceğini söyledi. Ziyarette Başkan Altay'a Feritpaşa Mahalle Muhtarı Yaşar Barışık da eşlik etti.

MEŞALE OYUN GRUBU KONYA'DA İLK OLACAK

Belediye olarak vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda projeler üretmeye devam ettiklerini ifade eden Başkan Altay, "Selçuklu'da bir taraftan yeni parklar inşa ederken bir taraftan da eski parklarımızı Selçuklu standartlarına getirmeye çalışıyoruz. Nene Hatun da revizyon ettiğimiz parklardan birisi. Yaklaşık 1 milyon TL harcayarak parkımızı yeni düzeni ile Selçuklu standardına getiriyoruz. Şu anda kamelyalar banklar ve çöp kovaları değişti. Ayrıca park içerisine Konya'da bir ilk uygulama olacak ile  büyük bir meşale oyun grubu inşa ediyoruz" dedi.

AVRUPA STANDARTLARI'NDA ATLETİZM PİSTİ

Mahalle halkının en büyük isteklerinden birisinin mevcut koşu alanının tartan pist olarak çevrilmesi olduğunu ifade eden Başkan Altay, "Bu talep doğrultusunda Avrupa standartlarında atletizm pisti olarak kullanılabilecek bir alan oluşturmak için çalışma yürütüyoruz. Bütün bu hizmetleri mahallelerimize kazandırırken hemşehrilerimizden tek beklentimiz, bu tartan pistin korunması konusunda yardımcı olunması. İnşallah mahallenin en güzel alanlarından biri olan Nene Hatun Parkı revizesi ile Selçuklu'ya yakışır bir hale gelecek. Mahallemize hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu. 

Selçuklu Belediyesi, Nene Hatun Parkı'ndaki çalışmalar kapsamında park içinde işlevini tamamlayanların kamelya, bank ve çöp kovalarının yerine 36 yeni kamelya, 60 adet paslanmaz bank ve 50 adet çöp kovasının montajı tamamlandı. Yaklaşık 1000 metre paslanmaz ızgaradan oluşan yağmur kanalları yenilenirken, park içine 2450 m² parke döşendi. 2000 m²'den oluşan uluslararası (IAAF) sertifikasına sahip tartan pistin yapımında sona yaklaşan Selçuklu Belediyesi, parka yeni ağaç takviyesinde de bulunacak.

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.