Aydın; “Bu tam bir rezalet”
GÜNDEM / 20.11.2017 / Görüntülenme: 374

Kısa adı KONSİAD olan Konyalı Sanayici ve İş Adamları Derneği Konya Şube Başkanı Hasan Hüseyin Aydın, NATO tatbikatında cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan’a yönelik tavrı, ‘Rezalet’ ve ‘Düşmanca’ olarak değerlendirdi. Diplomatik teamüller ve ittifak hukukuyla bağdaşmayan bu tavır, basit bir hata olarak görülemeyeceği gibi özürle de geçiştirilemeyeceğini ifade eden KONSİAD Başkanı Aydın; “Tatbikatta, Türkiye'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın 'düşman' hedefler arasında gösterilmesi, skandalında ötesinde rezalet. Yaşanan rezaleti NATO asla bireysel bir olaymış gibi geçiştiremez. Çünkü NATO tatbikatlarındaki senaryolar ve evraklar, onlarca kez kontrolden geçer” dedi.

Yaşanan rezaletin ortaya çıkması sonrasında NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, "Olaylar, tek bir kişinin eylemlerinden kaynaklanıyor ve NATO'nun görüşlerini yansıtmıyor" ifadesini ve dilediği özrün yeterli olamayacağını belirten Aydın, Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan üzerinden yapılmak istenen şeye, Türkiye’de herkesin ortak tavır almasını gerektiğini söyledi.

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.