Sevgi listemin başında Hançerli …
YAŞAM / 3.12.2017 / Görüntülenme: 335

Tekerlekli sandanyeler anlamlı günde geldi. Karatay Belediyesi ve Bir İyilik de Sen Yap Derneği’nin '3 Aralık Dünya Engelliler Günü' dolayısıyla "Her Okula bir Tekerlekli Sandalye Kazandırma Projesi" kapsamında ihtiyaç sahiplerine tekerlekli sandalye dağıtıldı. Aynur Kasabalı İlköğretim Okulunda gerçekleştirilen ve Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, hayırsever Aynur Kasabalı, Bir İyilik de Sen Yap Derneği Başkanı Erol Önyal, Konya Minibüsçüler ve Umum Servis Araçları Esnaf Odası Başkanı Muharrem Karabacak’ın katıldığı programda 12 okula tekerlekli sandalye dağıtıldı.

“Bu anlamlı günde ihtiyaç sahibi hemşehrilerimizin bir nebze de olsa yüzlerini güldürmek istedik” diyen Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli; "Sizlerin hayatlarınızı kolaylaştırmak için belediye olarak yapabileceğimiz her ne varsa bunları yapacağımızdan emin olun. Unutmamalıyız ki, yarın kimin ne olacağını bilemeyiz. Allah hepimize sağlık, sıhhat versin" dedi. 2017 yılı içerisinde Hollanda Konya Kültür ve Dayanışma Vakfı ile birlikte ihtiyaç sahibi 81 kişiye 81 akülü araç verdiklerini hatırlatan Başkan Mehmet Hançerli, bu sayıyı yeterli bulmadıklarını gelecek sene bu rakamın daha da artacağını ifade ederek; “Dağıtılan akülü araçlar ilçemizle sınırlı kalmıyor. Tabi bu hizmette Sivil Toplum Kuruluşları’nın rolünün büyükb Bu manada Aynur Kasabalı hanımefendiye ve Bir İyilik de Sen Yap Derneği yetkililerine teşekkür ederim” diye konuştu.

KASABALI’DAN HANÇERLİ’YE ÖVGÜ

İmkanlarını paylaşmayı sevdiğini, yaptırdığı 112 Sağlık Merkezi’nin inşaatının devam ettiğini söyleyen hayırsever Aynur Kasabalı konuşmasında, bugüne kadar en çok yardımı Başkan Mehmet Hançerli’den aldığını söyledi. Aynur Kasabalı konuşmasında; "Herkesin bir sevgi listesi vardır. Benim için ilk sırada Mehmet Hançerli var. Yaklaşık 15 yıl önce Sevgi Derneği’yle birlikte böyle bir proje kapsamında ilk tekerlekli arabayı vermeyi Allah bana nasip etti. Bugün de kendi okuluma veriliyor" ifadelerini kullandı.

Pndtokol konuşmalırın ardından tekerlekli sandalyeler sahiplerine teslim edildi. 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.