‘Sen Bensin, Bende Senim…’
GÜNDEM / 5.12.2017 / Görüntülenme: 338

Her yıl olduğu gibi bu yılda, 7-17 Aralık’ta gerçekleştirilecek olan Hz. Mevlana anma etkinlikleri arifesinde çalışmalar sürüyor. Su yıl 744’üncü Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Törenleri (Şeb-i Arus) kapsamında, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünce ‘Kardeşlik Vakti’ temalı kamu spotu hazırlandı. Hz. Mevlana’nın birleştirici ve uzlaştırıcı sözlerinden yola çıkarak hazırlanan, “Sen bensin, bende senim işte, öyleyse nedir bu senlik benlik” şeklinde anlam ifade eden kardeşlik vurgusunun yapıldığı kamu spotunda, farklı ülkelerden yerel sanatçıların katılımıyla, dünya dillerinde seslendirme gerçekleştirildi. Tamamı otuz altı saniye süren kısa film, ulusal ve yerel televizyon kanallarında, sosyal medyada, oteller ve tur şirketlerinin internet sitelerinde yayınlanacak.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünden yapılan açıklamada; kamu spotunun ulusal ve yerel televizyon kanallarında yayınlanabilmesi yönünde, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK)’e müracaatta bulunulduğu bildirildi.

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.