Arama motorlarında Kudüs güncellemesi
DÜNYA / 7.12.2017 / Görüntülenme: 271

Amerikalı Google, Rus Yandex, Amerikalı Yahoo ve Türk Geliyoo ile Yaani isimli arama motorları İsrail ile Filistin arasında başkent tartışmalarına neden olan ve ABD Başkanı Donald Trump'ın açıklamalarının ardından dünyayı ikiye bölen kararı arama sonuçlarını da ikiye bölündü.

AMERİKALI GOOGLE KUDÜS KARARINI "TANIDI"

Habertürk Haber Merkezi'nden Arif Taşkın'ın haberine göre, Amerika merkezli Google.com internet arama sitesine Kudüs ya da Jerusalem yazınca gelen ilk sonuç İsrail'in başkenti oldu. Google kaynak olarak Vikipedia isimli ansiklopedik bilgi veren siteyi ilk sonuç olarak gösterdi. Ancak Rus arama motoru Yandex isimli internet sitesinde arama yapanların karşısına "Ortadoğu'da bulunan, Dünya'nın en eski şehirlerinden biridir. Filistin ve İsrail Kudüs'ün kendi başkenti olduğunu iddia etmektedir. Akdeniz ve Ölü Deniz'in kuzey sınırı arasında yer almaktadır" bilgisi çıktı. Rus arama motoru Yandex, Google'ın aksine Vikipedia'yı ilk sırada kaynak göstermedi ve kendi ansiklopedik bilgi veren sayfasını arama sonuçlarına getirdi.

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.