Bu Filistin davasına ihanettir!
SİYASET / 19.12.2017 / Görüntülenme: 264

Saadet Partisi Doğanhisar İlçe Teşkilatı 6. Olağan Kongresi, İlçenin Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Tek liste ile yapılan seçimde Başkan Veysel Kapcı, güven tazeleyerek yeniden SP doğanhisar İlçe Teşkilat Başkanlığına seçildi. Kongreye Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Lütfi Yalman ve Konya İl Başkanı Hasan Hüseyin Uyar’ın yanı sıra parti il başkan yardımcıları, Sarayönü Eski Belediye Başkanı Salih Ülker, SP Sarayönü, Kadınhanı ve Ilgın İlçe Başkanları, Doğanhisar Beldiye Başkanı Abdullah Koç, Ak Parti Doğanhisar İlçe Başkanı Ali Öztoklu, Cumhuriyet Halk Partisi Doğanhisar İlçe Başkanı Zeki Bücük, Milliyetçi Hareket Partisi Doğanhisar İlçe Başkanı Aydoğan Dilcioğlu, İyi Parti Doğanhisar İlçe Başkanı Salim Güleç ve çok sayıda partili katıldı.

Saadet Partisi Doğanhisar İlçe Başkanı Veysel Kapcı kongrenin açılış konuşmasında şunları söyledi;

“Biz kendimize kimlik olarak Milli Görüşçülüğü benimsemiş ve bunu ifade ederken de hamasi duyguları ortaya koymaktan hayâ eden kimseleriz. Bizim inandığımız dava, Hakk’ı üstün tutmak esasları ile oluşmuştur. Temel düsturlarımızda sevgi, merhamet ve şefkat vardır. Ancak zalime karşıda korku vermek ve zulmüne karşı dimdik durmak vardır. Yalana ve yalancıya karşı ise peygambere hiddeti ortaya koymak vardır. Biz millet olma şuurumuzu bu coğrafyada Hz İbrahim (a.s.) ile tanıdık ve Resulullah (s.a.s.) efendimizle evrensel kıldık. Fatihlerle bunu geleceğe taşıdık ve Erbakan hocamızla unuttuklarımızı, unutturulanları hatırladık. O sebepledir ki Milli Görüşü lafız olarak değil mana olarak bir değer bildik.

Biz Doğanhisar İlçe Teşkilatı olarak bu güne kadar bu görüşlerimizi benimseyip, bunların üzerine çalışma yaptık. Bu çalışmalarımızda bizleri yalnız bırakmayan bütün kardeşlerime tekraren teşekkür ediyorum.”

Konuşmasına “Yeri yurdu belli olmayan bir ülke de yaşıyoruz” diyerek genel bir eleştiri ile başlayan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Lütfi Yalman ise “Türkiye olarak dünya üzerinde ister ekonomik kriterler açısından, ister siyasi açıdan, isterse de diplomasi açısından hangi safta olduğumuzda bir netlik yok, bocalayıp duruyoruz” dedi ve ekledi;

“Sistemden kaynaklanan bir problem var. Hangi sisteme bağlı kalacağımıza dair Türkiye’nin bir tercihi yok. Avrupa Birliği diyoruz, Avrupa Birliği ile bir mücadele halindeyiz çünkü elbisesi bize uymuyor. İslam Birliği diyoruz, ona da devlet ve hükümetin yaklaşımı biz dinsel birlikteliklere karışıyız diyorlar. Ekonomik meseleler konusunda Adil Düzen demek nerdeyse yasak gibi, diğer ekonomileri sıralasak hepsinde biraz var ama hiçbirinde yokuz. Bu sıkıntıların asıl sebebi çıkış noktaları belli değil, ufuk ve ideal yok. Onun için biz diyoruz ki biz diğer siyasi partilerden farklıyız. Bizim adımız parti ama biz bir davanın, bir idealin, bir ülkünün adıyız. Biz 40 yıldır 50 yıldır söylemlerimizi değiştirmedik. O zamanlar ne söylediysek bugün de aynı söylemlerimize devam ediyoruz. Bizden başka görüşünü değiştirmeyen bir siyasi parti daha yok. Eğer bu millet bu belirsizliği kaldırmak ve refaha ermek istiyorsa eninde sonunda gelecek ve anahtarı elimize verecek.”

Dış politikada ise hükümete Kudüs üzerinden yüklenen Yalman; “Kudüs ile ilgili genel başkanımız alınması gereken kararları bir basın açıklaması ile belirtti. Ama, İİT’nın merkezi Doğu Kudüs olan bir Filistin devletini tanıdılar ama bu Filistin davasına ihanettir. Sen hem Kudüs İslam’ındır diyeceksin sonra da Doğu Kudüs Filistin’in başkentidir diyeceksin. Biz bunu kal etmiyoru” diye görüş belirtti.

Konuşmaların ardından seçime geçildi. Tek liste ile gidilen Olağan Kongre de Veysel Kapcı yeniden Saadet Partisi Doğanhisar İlçe Başkanlığına seçildi

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.