Yetim sayısı yarım milyara yaklaştı
YAŞAM / 23.12.2017 / Görüntülenme: 237

Dünya üzerinde 400 milyon çocuk anne veya babasını yahut her ikisini de kaybetmiş durumda. Bu rakama her gün savaş, doğal afet, hastalık gibi nedenlerle binlerce çocuk dahil oluyor. Bu çocuklardan en az 200 bini sokaklarda sahipsiz ve korumasız bir şekilde hayata tutunmaya çalışıyor.

Yetim çocukları kendi topraklarından, kültürlerinden koparmadan; aklen, ruhen ve fiziken sağlıklı bir şekilde yetiştirmeyi hedefleyen İHH İnsani Yardım Vakfı bu amaçlar doğrultusunda çeşitli ülkelerde açtığı yetimhane ve yaşam merkezleri ile sahipsiz, evsiz, yurtsuz ve ailesiz kalmış ihtiyaç sahibi yetimlere sahip çıkmaya çalışıyor.

Konya Genç İHH bu yetimhanelerden Hatay/Reyhanlı’da bulunanlardan ikisini ve Raf Katar-İHH işbirliği ile planlanan ve inşa edilen, 2016 Dünya Yetimler gününde hizmete giren Hayat Merkezini ziyaret etti.

Yetimhanelerin yöneticileri ile konuşup istişarede bulunan genç İHH’cılar, yetkililerden yetimler hakkında bilgi aldılar. Yetim çocuklarla muhabbet edip oyunlar oynayan gençler, Konya’dan götürdükleri yüzlerce hediyeyi yetim çocuklara dağıttılar.  

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.