Selçuk’ta Kelebek Etkisi
MAGAZİN / 26.12.2017 / Görüntülenme: 567

Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Salih Tiryaki tarafından düzenlenen “Kelebek Etkisi” isimli fotoğraf sergisi, Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Kalender, Fotoğraf Sanatçısı Ahmet Kuş ve Belgesel Yapımcısı İbrahim Dıvarcı tarafından açıldı. Sanatseverlerin buluştuğu serginin açılışında kısa bir açıklama yapan Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Salih Tiryaki, kelebek temalı serginin 20 fotoğraftan oluştuğunu ve fotoğrafları Konya Tropikal Kelebek Bahçesi’nde çektiğini aktardı.

Çalışmanın zaman aldığını ve emek gerektirdiğini belirten Yrd. Doç. Dr. Tiryaki, kapalı ortamda, nem altında ve düşük ışık koşullarında çekimi gerçekleştirdiğini ifade etti. Belli mesafeden bir canlı ile çalışıldığının altını çizen Tiryaki, çekimin göründüğü kadar basit olmadığını vurguladı. Öğrencilerinin kendisini yalnız bırakmadığını söyleyen Tiryaki, sergide katılımcılara ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Sergi açılışının ardından “Kültür ve Fotoğraf İlişkisi” söyleşisini ise Fotoğraf Sanatçısı Ahmet Kuş ve Belgesel Yapımcısı İbrahim Dıvarcı gerçekleştirdi.

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.