Konya’KONSİAD’tan bir ilk!
GÜNDEM / 8.1.2018 / Görüntülenme: 625

Kısa adı KONSİAD olan Konyalı Sanayici ve İşadamları Derneği Konya Şubesi, düzenlediği basın toplantısı ile yönetim kurulu üyelerini kamuoyuna tanıttı. Yerel, Bölgesel ve Ulusal mudyanın Konya temsilcilerinin büyük ilgi gösterdiği toplantı kahvaltı ikramının ardından, KONSİAD’ı tanıtan sinevizyon gösterimi ile başladı. Programın devamında ise KONSİAD Konya Şubesi bir ilke imza attı. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle hazırlanan sinevizyon gösteriminde, hayatını kaybeden Konyalı Gazeteciler yad edilip hala mesleğini icra eden gazetecilerin günü kutlandı. Sürpriz sinevizyon gösterimi, toplantıya katılan davetlilerin duygusal anlar yaşamasına neden oldu.

Programın ikinci bölümünde ise KONSİAD Konya Şube Başkanı Hasan Hüseyin Aydın, kısa bir açıklama yaptı. Konuşmasına kamuoyunun sesi, nefesi, vicdanı ve demokrasinin temel taşlarından biri olan gazetecilerin gününü kutlayarak başlayan Aydın, ahirete irtihal etmiş tüm gazeteciler Allah’tan rahmet diledi.

Konuşmasında 2017 yılını değerlendirip, 2018 yılının tüm insanlığa barış getirmesi temennisi ile devam eden KONSİAD Konya Şube Başkanı, dernek olarak kuruldukları günden bugüne kadar yaptıkları faaliyetleri başlıklar halinde sıraladı. Türkiye ve Konya ekonomisi ile ilili değerlendirmelerde de bulunan Başkan Aydın, tüm göstergelerin Türkiye ekonomisi için gelecek vadettiğini söyledi.

Türkiye’nin özellikle 15 Temmuz hain darbe girişi sonrası maruz kaldığı, terör, siyasal ve ekonomik saldırıya dikkat çeken Aydın, “Bütün bu saldırılar karşısında ülke olarak birlik ve beraberlik içinde olmamız gerekiyor. 15 Temmuz’da yakaladığımız bu birlik beraberlik ve kardeşlik ruhunu diri tutmamız gerekmektedir. Birlik ve beraberlik içinde olursak bizi yıkamazlar” dedi.

KONSİAD’ın kuruluş amacının sadece ticaretten ibaret olmadığının altını özellikle çizen Hasan Hüseyin Aydın, “Aslında bizi bize bıraksalar, Türkiye şaha kalkacak. Tüm yaşanan olumsuzluklara rağmen bizler işadamları olarak, Türkiye’nin geleceğinden umutluyuz. KONSİAD Konyamız için, Ülkemiz için elini taşın altına koymaya hazır” diye konuştu.

Konuşmasında asgari ücretten Kayacık Lojistik Merkezine, yerli otomobil üretininden kalifiye elaman konusuna kadar bir çok konuda da değerlendirmelerde bulunan Aydın, dünya’nın en önemli gümdem maddeleri arasında zirvede yer alan Kudüs ile ilgili ise; BM Genel Kurulunda oylanan Kudüs Tasarısı’nın ABD’nin bütün tehditlerine rağmen kabul edildiğine dikkat çekerek; “128 ülkenin kabul oyu kullandığı oylamada sadece 9 ülke ret oyu kullanırken, 35 ülke çekimser kaldı. Bu yaşananlar bize Recep Tayyip Erdoğan’ın ne kadar etkin bir lider, Türkiye’nin ne kadar güçlü bir ülke olduğunu göstermiş oldu. KONSİAD olarak bizde bu konuda tepkimizi koyduk. Kudüs bütün Müslümanların kutsalı, İşgal altındaki Filistin’in başkentidir” şeklinde görüş belirtti.

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.