Karatay’da Konya konuşuldu
YEREL / 9.1.2018 / Görüntülenme: 251

Karatay Belediyesinde bir araya gelen AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, AK Parti İl Teşkilatı Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ali Sürücü ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Seyit Mehmet Sümer; geçmişi masaya yatırıp, gelecek ile ilgili istişarede bulundu.

Toplantıya ev sahipliği yapan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli konuşmasında, göreve geldiği 2004 yılı öncesi durum ve sonrasında bugüne kadar yaptıkları yatırımlar hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

Konuşmasına Karatay’a vefa borcu olduğunu belirterek başlayan Başkan Hançerli; “Anadolu Selçuklu Devletine başkentlik yaparak adını tarih sahnesine altın harflerle yazan, yüzlerce yıl tüm Anadolu’nun yönetim merkezi olan Konya’mızın gözbebeği olan Karatay, gerek günümüze taşıdığı kültürel mirası gerek sürekli gelişen yapısı ile Hazreti Mevlana’nın meftun bulunduğu aziz bir beldedir. Karatay’a hizmet etme şerefine erişmiş olmak bizler için büyük bir gurur kaynağıdır. Göreve geldiğimiz 2004 yılından bu yana Karatay’ın bin yıllık köklerine bağlı kalarak; Karatay’ı her gün daha da modernleşen bir cazibe merkezi haline getirip, Karataylı hemşerilerimizi daha yüksek standartlara sahip yaşam alanlarına sosyal donatılara ve kültürel faaliyetlere kavuşturmak için çalışmalarımızı aralıksız sürdürmekteyiz. Bir başkentin her zaman başkent olduğu bilinciyle, tarihi mirasımızı bugüne ve geleceğe güvenle taşımak için gayret sarf etmekteyiz” dedi.

Hançerli konuşmasında; “Her geçen gün gelişim zincirine bir halka eklenen Karatay’da bugün modern binaları, yayla yollarına kadar uzanan gelişmiş ulaşım ağı, üniversitesi, adliyesi, şehir hastanesi, hafif raylı ulaşımı, Konya'nın en büyüğü olan Şehir Pakı ile her geçen gün daha da modern bir yapıya kavuşmaktadır. Bugünlere gelirken geçilen aşamalar, Ak Parti iktidarımızın yerel yönetimlere verdiği büyük önem ve kurumlar arası işbirliğini sağlayan 6360 Sayılı Büyükşehir Yasası sayesinde hizmetlerimiz büyük bir ivme kazanarak katlanmış ve hemşerilerimize daha iyi hizmet edebilme imkanı oluşturmuştur. Geçmişte bir okulun bahçesine asfalt dökmemize siyasi nedenlerden dolayı izin verilmezken, bugün Karatay Belediyesi olarak öz kaynaklarımız ile 20 okul 5 okula 5 kapalı spor salonu 16 okula suni çim saha yaptık” ifadelerini kullandı.

Meram Belediye Başkanı Fatma Toru Konya’nın gelişme potansiyeli ile Türkiye’nin gözde şehirlerinden biri olduğunu ifade ederken, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ise Konya’da belediyeler arası koordinasyonun en üst düzeyde gerçekleşmesinin, şehre büyük değer kattığını belirterek; yapılan çalışmaların her geçen gün şehri daha da büyük bir cazibe merkezi haline getirdiğini söyledi.

Konya’nın sürekli bir gelişim çizgisi gösterdiğine vurgu yapan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’de şunları söyledi. “KOSKİ yatırımları ile Konya’nın hem içme hem de sulama suyu konusunda büyük bir ivme ile hizmetleri tamamlama gayreti içerisindeyiz. AK Parti hükümeti ile uyum içerisinde gerçekleştirilen çalışmalar neticesinde hızlı trenden, şehir hastanesine, tramvaydan KOP projesine kadar pek çok hizmet Konya’ya kazandırıldı.”

AK Parti İl Başkanı Hasan Angı da; Türkiye'nin önemli bir süreçten geçtiğini belirterek , "AK Parti olarak çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Türkiye'nin muhasır medeniyetler seviyesine ulaşması için çalışıyoruz. AK Parti'nin iktidarda bulunduğu süreç Türkiye'nin her bakımdan ileriye gittiği bir dönem olmuştur" dedi. Konya'nın üretim odaklı düşünen bir şehir olduğuna dikkat çeken Hasan Angı; Tüm enerjimizi Konya'nın gelişimi için harcıyoruz" dedi.

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.