Meram’da evlenen yabancı sayısı kaç?
YEREL / 9.1.2018 / Görüntülenme: 241

Konya’nın merkez Meram ilçesi’nde geçtiğimiz yıl Meram Belediyesi Evlendirme Memurluğu’na evlenmek için başvuru yapan 2 bin 732 çiftin müracaat ettiği bildirildi. Sağlık raporu için aile hekimlerine yönlendirilen ve evlenmelerinde sakınca görülmeyen 2 bin 572 çiftin ise nikahları kıyıldı.

Önceki yıla göre evlenme başvuru sayısında düşüş görüldüğü ifade edilen açıklamada; 121’i Suriye, 29’u Fas, 15’i Almanya, 13’ü Irak, 9’u Azerbaycan, 5’i Rusya olmak üzere; Avusturya, Azerbaycan, Kırgızistan, Hollanda, Moldova, Özbekistan, Romanya, Sırbistan Cumhuriyeti, Tacikistan, Ukrayna, Avustralya, Belçika, Cezayir, Güney Afrika Cumhuriyeti, İngiltere, İsveç, İtalya ve Kazakistan gibi ülkelerin vatandaşı olan toplam 217 yabancı uyruklu kişi de mutluluğa ilk adımlarını Meram’da attı.

Meram ilçesinde ikamet eden fakat nikah törenlerini başka il veya ilçelerde yapmak isteyen 35 çifte ise  “Evlenme İzin Belgesi” düzenlendi.

Meram Belediye Başkanı Fatma Toru da zaman zaman nikah merasimlerine katılarak çiftlerin mutluluklarına ortak oldu. 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.