Uyuşturucu kullanımı arttı
GÜNDEM / 14.1.2018 / Görüntülenme: 260

''İçişleri Bakanlığı Uyuşturucu İle Mücadele Farkındalığının Arttırılması'' faaliyeti kapsamında Karatay Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'nde görev yapan personele, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından tarafından ‘narkotik’ semineri verildi. Sahada görev yapan zabıta personelinin narkotiğe karşı bilgilendirildiği seminer, Karatay Belediyesi Encümen Salonunda gerçekleştirildi.

Katılımcılara günümüzde narkotik suçların geldiği boyut, uyuşturucunun kaynakları, zararları ve bununla mücadele etme yöntemlerini anlatan Konya Narkotik Şube Müdürlüğü Sokak Suçları Büro Amiri Komiser Mehmet Karmak, uyuşturucu kaynağı olarak özellikle yasadışı örgütlerini gösterdi. Uyuşturucu yaygınlığı ve kullanımının günümüzde çok ciddi boyutlara  ulaştığına dikkat çeken Mehmet Karmak, bunların esas amacının yeni nesli ruhsal, zihinsel ve ekonomik olarak ele geçirmek olduğunu söyledi. Her türlü uyuşturucu kullanımının  temelinde bir zihinsel durum olduğunu, gençlerin bu hayat karartıcı maddeleri kullanmasının öncelikle zihinsel ve kültürel altyapısının hazırlanıp planlandığını, bunun en büyük örneğinin sigara olduğunu vurgulayan Karmak'ın  yaptığı sunumun  ana başlıklarını, ‘Çevremizde bu maddelerin kullanıldığı nasıl anlarız?’, ‘Bu maddeleri gördüğümüzde nasıl önlem alırız?’, ‘Çocuklar bu maddelerden nasıl uzak durur?’, ‘Uyuşturucuların isimleri nelerdir?’ gibi soruların cevapları oluşturdu.

Gençlerin uyuşturucu illetine teslim edilemeyeceğini, bugüne kadar uyuşturucuyla yapılan mücadeleye verdikleri desteğin bundan sonra da devam edeceğini belirten Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli ise; “Medyanın, bilginin, bilimin hız kesmeksizin ilerlediği, dönüştüğü bu zamanda sürekli eğitimin önemini kavramış bir belediye olarak, belediyemizde görev yapan ekip ve personelin gerek kendi görevleriyle bağlantılı gerekse diğer konularda olup bitenin farkında olmasını ve görevlerindeki verimliliği yükseltmesini amaçlıyoruz. Buna yönelik her türlü eğitim, seminer ve konferansı önemsiyoruz” dedi.

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.