En çok bu isimleri seviyoruz
YAŞAM / 17.2.2018 / Görüntülenme: 401

Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi (ADNKS) göre 2017 sonuçlarından illere göre en çok tercih edilen bebek isimleri belli oldu. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Konya Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, 2017 yılında doğan bebeklere konulan isimler incelendiğinde ülkemizde; kızlarda “Zeynep”, erkeklerde ise “Yusuf”un ilk sırada tercih edilen isimler olduğu görüldü.

Kız bebeklerde Zeynep’ten sonra en popüler isimler sırasıyla: Elif, Defne, Hiranur ve Ebrar oldu. Erkek bebeklerde ise Yusuf’tan sonra en popüler isimler sırasıyla: Eymen, Ömer, Emir ve Miraç oldu.

KONYA'DA EN POPÜLER BEBEK İSİMLERİ ..

ADNKS sonuçlarına göre, Konya’da, kız bebeklerde Elif’ten sonra en çok tercih edilen isimler sırasıyla: Zeynep, Ebrar, Zümra, Eslem, Erva, Hiranur, Ayşe, Hira Nur ve Ecrin oldu.

Erkek bebeklerde ise Mustafa’dan sonra en çok tercih edilen isimler sırasıyla: Mehmet, Yusuf, Eymen, Ahmet, Ömer, Ali, Ertuğrul, Ömer Halis ve Alperen oldu..

KARAMAN'DA KIZLARDA …, ERKEKLERDE …

TÜİK Konya Bölge Müdürlüğü illerinden Karaman’da, kız bebeklerde Elif’ten sonra en çok tercih edilen isimler sırasıyla: Zeynep, Ebrar, Zümra, Miray, Azra, Ayşe, Defne, Hatice ve Asel oldu.

Erkek bebeklerde ise Mustafa’dan sonra en çok tercih edilen isimler sırasıyla: Yusuf, Emirhan, Mehmet, Ahmet, Ali, Eymen, Ömer, Metehan ve Alperen oldu.

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.