Karatay’da sayı 20’ye ulaştı
YAŞAM / 21.2.2018 / Görüntülenme: 185

Karatay Belediyesi tarafından yapılan Aslanlıkışla Caddesi üzerindeki Çelebi Cami’nin arkasında yer alan Çelebi Emekli Konağı, emeklilerin hizmetine sunuldu. Çelebi Emekli Konağı, Karatay ilçesine kazandırılan 20. Emekli Konağı olma özelliğini taşıyor. Emekli Konaklarında verilen hizmetlerin başında, doktor ve hemşireler tarafından düzenli sağlık kontrolü. Karatay Belediyesi emekli konaklarında emekliler hem hoşça vakit geçiriyor hem de gün içinde yapılan ücretsiz ikramlar, düzenlenen geziler ve piknikler emeklilerin hayatlarına renk katıyor.

DUA ALMAK BİZİM İÇİN ÇOK DEĞERLİ

Belediye hizmetlerinin doğumdan ölüme kadar hayatın her alanında yer aldığını ifade eden Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli; “Konaklarımızda emeklilerimiz sosyalleşme imkanı bularak, yeni dostluklar oluşturuyorlar. Düzenlediğimiz şehir içi ve şehir dışı gezilerimizle emeklilerimiz görmediği yerleri görme imkanı buldukları gibi; yıllar önce gittikleri yerleri tekrar görerek hatıralarını yad edebiliyorlar. Yaşadıkça insanın bilgisi, hayata ve olaylara bakışı değişiyor. Biz de emeklilerimizle bir araya gelerek onların hayat tecrübelerinden faydalanma imkanı buluyoruz. Onlara ettiğimiz hizmet bize dua olarak dönüyor. Emekli büyüklerimizin duasını almak bizim için çok değerli” dedi.

21. EMEKLİ KONAĞI’NIN YAPIMI DEVAM EDİYOR

21.Emekli Konağı’nın yapımının hızla sürdüğünü belirten Başkan Mehmet Hançerli, Büyüksinan Mahallesindeki Araplar Büyüksinan Cami bahçesinde yapımı süren Konağı’nın en kısa sürede hizmete açılacağı söyledi.

EMEKLİLER HİZMETLERDEN MEMNUN

Karatay Belediyesi Emekli Konakları müdavimleri ise gördükleri güler yüzlü hizmetten çok memnun olduklarını belirterek; “Her saat başı çay servisimiz yapılıyor, burada emekli arkadaşlarımızla güzel sohbetler gerçekleştiriyoruz. Konaklarımızda ki kütüphanelerde dini kitaplardan dünya klasiklerine kadar pek çok kitabımız var. Düzenlenen geziler sayesinde pek çok yeri görme imkanı buluyoruz. Şeker, kolestrol, tansiyon değerlerimiz doktor ve hemşireler tarafından düzenli olarak yapılan sağlık kontrolleri ile takip ediliyor. Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli'ye biz emeklilere sağladığı imkanlardan dolayı çok teşekkür ederiz” diye görüş belirttiler.

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.