Afrin şehitleri için lokma dağıtıldı
YAŞAM / 25.2.2018 / Görüntülenme: 157

CHP Meram İlçe Başkanlığı tarafından Afrin Operasyonunda şehit düşen askerler ve tüm şehitler için Gedavat Parkında dua edilip, lokma tatlısı dağıtıldı. Dua edilerek başlayan programda konuşan CHP Meram İlçe Başkanı Saim Sezen, “Ülkemizde uzun dönemdir iktidarda olan hükümetin dış politikadaki yanlışları ve terörden dolayı sınırlarımızda güvenlik sorunu oluştu. Evlatlarımız olan Mehmetçik sınırlarımızda savaşıyor. Onlar bizlerin ordusudur. Ordumuzun ve devletimizin her zaman yanındayız. Onlar toprağa düştüğünde içimiz yanıyor. İnşallah görevlerini kazasız belasız tamamlayıp geri dönerler. Afrin’deki şehitlerimiz ve tüm şehitlerimize saygı, minnet ve rahmet okumak için bu lokmayı dağıtacağız. Asıl olan vatanımızdır. Bütünlüğümüzdür. Cumhuriyetimizdir. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum” dedi.

CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt’ta, “İlk günden beri Afrin Operasyonu’nun, ordumuzun ve devletimizin sonuna kadar arkasında olduğumuzu söylüyoruz. Allah Mehmetçiğin ayağına taş değirmesin. Bütün çocuklarımız sağ salim dönsün diliyorum. Onun için buradayız. Bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet dilerken, yaralı olanlara da acil şifalar diliyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından lokma dağıtımı yapıldı. Programda ayrıca “Kahraman Askerlerimiz” konulu birde fotoğraflarda sergisi açıldı. 

Programa CHP Meram İlçe Başkanı Saim Sezen, ilçe yönetim kurulu üyeleri, CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt, kadın ve gençlik kollarıyla birlikte, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.